American Airlines umožňujú pasažierom sledovať TikTok videá priamo na palube lietadla

Čas je však obmedzený.

Dlhé cesty si každý kráti inak. Niekto spí, niekto pozerá filmy, niekto zase sleduje sociálne siete. Pochopiteľne, v lietadlách sú možnosti z mnohých opodstatnených dôvodov obmedzené. Letecký dopravca American Airlines sa však nad svojimi pasažiermi zmiloval a po novom im ponúka lukratívnu možnosť sledovania TikTok videí priamo na palube, nie však len-tak.

Cestujúci síce môže sledovať TikTok, avšak len po dobu 30 minút, píše The Verge. Ak náhodou cestujúci nemá potrebnú aplikáciu, môže si ju stiahnuť úplne zadarmo. Prečo sa ale vôbec dopravca rozhodol pre niečo takéto? Jednoduché. Počas pandémie počet ľudí využívajúcich leteckú dopravu rapídne poklesol. Sprístupnenie takejto netradičnej ponuky opäť upúta pozornosť potenciálnych cestujúcich. Inými slovami – marketing.

American Airlines pritom nie je jediný dopravca, ktorý sa takto snaží nalákať cestujúcich. Nové technologické vychytávky zaviedla aj aerolinka United, ktorá pasažierom umožňuje predobjendať si občerstvenie na cestu. Modernizáciou mali prejsť dokonca aj obrazovky na sedadlách, ktoré po novom podporujú prenos audia cez Bluetooth.

pribehy

TikTok si nepozriete v každom lietadle

Nie každé lietadlo však bude disponovať touto možnosťou. Spoločnosť American Airlines špecifikuje, že ponúka platí len pre lietadlá s užším trupom a Wi-Fi od Viasatu. Mnohé lietadlá dnes majú úzke trupy, no napríklad taký Boeing 787 do tejto skupiny rozhodne nepatrí. A taktiež treba brať do úvahy skutočnosť, že aerolinak používa Wi-Fi od viacerých poskytovateľov, nielen od Viasatu. Ak sa teda náhodou chystáte v blízkej budúcnosti cestovať prostredníctvom American Airlines, nie je 100-percentne isté, že si na palube budete môcť vychutnať svoje obľúbené TikTok videá.

Stále je to však zaujímavé rozhodnutie a celkom aj potešujúci dôkaz opäť sa rozbiehajúcej leteckej dopravy. Sme zvedaví, čo si dopracovia na nás nachystajú nabudúce.