Tag Heuer Connected: Smart hodinky od švajčiarskych majstrov za 2 250 €

Pekný kúsok.

2
connected
Ilustr. foto: Tag Heuer

Tag Heuer bol prvým švajčiarskym výrobcom, ktorý vykročil z tieňa klasických analógových ukazovateľov času a zákazníkom ponúkol inteligentné hodinky s dotykovou obrazovkou.

Hodinky nesúce označenie Connected, zostali verné prémiovej koncepcii s vyššou cenou a teraz vznikla ich už tretia generácia. Tag Heuer zmenil dizajn hodiniek len mierne. Podobajú sa na predchádzajúce verzie, čo ale nie je na škodu. Skôr naopak.

Pár zmien smerom k lepším parametrom tu ale je. Puzdro hodiniek môže byť vyrobené z leštenej alebo brúsenej nehrdzavejúcej ocele, ale aj z titánu. Luneta hodiniek sa neotáča a je vyrobená z keramiky.

Tag Heuer
Foto: Tag Heuer

Puzdro hodiniek má 45 mm priemer a hrubé sú 13,5 milimetra. Ústredným prvkom je okrúhly OLED displej so zafírovým sklom s uhlopriečkou 1,4-palca, vysokým rozlíšením 454 x 454 pixelov a funkciou vždy zapnutej obrazovky. Rovnako veľký displej mala aj predchádzajúca generácia hodiniek. Hustota pixelov ale bola menšia.

 Tag Heuer
Foto: Tag Heuer

Otočná korunka na boku hodiniek slúži pre navigáciu v užívateľskom prostredí, v tomto prípade v operačnom systéme Wear OS od Google. Dve dodatočné tlačidlá aktivujú predvolené funkcie.

Väčšia batéria, 1-dňová výdrž

V hodinkách sa nachádza väčšia batéria s kapacitou 430 mAh. Na jedno nabitie vydržia celý deň. Pri nepretržitom používaní GPS, snímača srdcového tepu a počúvaní hudby, teda pri vysokej záťaži na zdroje, výdrž klesne na rovných 6 hodín.

connected
Foto: Tag Heuer

V hodinkách sa nachádza spomenutý senzor srdcového tepu, GPS, NFC (platenie hodinkami), čipset Snapdragon 3100 Wear, multifunkčná športová aplikácia Tag Heuer Sport, údajne mimoriadne presné stopky a rad zástup ciferníkov špeciálne navrhnutých pre značku Tag Heuer.

Prémiová cena

Ako bolo zvykom aj pri predchádzajúcej generácii, náročný zákazník si môže vybrať z niekoľkých remienkov v rôznych farbách. Tag Heuer Connected sa začnú predávať od zajtra, 13. marca 2020. Dostupné budú aj formou online predaja na tejto adrese.

TIP REDAKCIE
Apple vlani predal viac hodiniek ako všetci švajčiarski výrobcovia dohromady

Cena? 1 700 € za model z ocele s gumeným remienkom. Najdrahšie prevedenie z titánu stojí 2 250 €. Remienok z gumy stojí 90 €, iný typ gumeného remienka 140 € a remienok z kovu až 450 €.