connected

Tag Heuer Connected: Smart hodinky od švajčiarskych majstrov za 2 250 €

Tag Heuer bol prvým švajčiarskym výrobcom, ktorý vykročil z tieňa klasických analógových ukazovateľov času a zákazníkom ponúkol inteligentné hodinky.

Tag Heuer bol prvým švajčiarskym výrobcom, ktorý vykročil z tieňa klasických analógových ukazovateľov času a zákazníkom ponúkol inteligentné hodinky s dotykovou obrazovkou.

Hodinky nesúce označenie Connected, zostali verné prémiovej koncepcii s vyššou cenou a teraz vznikla ich už tretia generácia. Tag Heuer zmenil dizajn hodiniek len mierne. Podobajú sa na predchádzajúce verzie, čo ale nie je na škodu. Skôr naopak.

Pár zmien smerom k lepším parametrom tu ale je. Puzdro hodiniek môže byť vyrobené z leštenej alebo brúsenej nehrdzavejúcej ocele, ale aj z titánu. Luneta hodiniek sa neotáča a je vyrobená z keramiky.

Tag Heuer
Foto: Tag Heuer

Puzdro hodiniek má 45 mm priemer a hrubé sú 13,5 milimetra. Ústredným prvkom je okrúhly OLED displej so zafírovým sklom s uhlopriečkou 1,4-palca, vysokým rozlíšením 454 x 454 pixelov a funkciou vždy zapnutej obrazovky. Rovnako veľký displej mala aj predchádzajúca generácia hodiniek. Hustota pixelov ale bola menšia.

 Tag Heuer
Foto: Tag Heuer

Otočná korunka na boku hodiniek slúži pre navigáciu v užívateľskom prostredí, v tomto prípade v operačnom systéme Wear OS od Google. Dve dodatočné tlačidlá aktivujú predvolené funkcie.

Väčšia batéria, 1-dňová výdrž

V hodinkách sa nachádza väčšia batéria s kapacitou 430 mAh. Na jedno nabitie vydržia celý deň. Pri nepretržitom používaní GPS, snímača srdcového tepu a počúvaní hudby, teda pri vysokej záťaži na zdroje, výdrž klesne na rovných 6 hodín.

connected
Foto: Tag Heuer

V hodinkách sa nachádza spomenutý senzor srdcového tepu, GPS, NFC (platenie hodinkami), čipset Snapdragon 3100 Wear, multifunkčná športová aplikácia Tag Heuer Sport, údajne mimoriadne presné stopky a rad zástup ciferníkov špeciálne navrhnutých pre značku Tag Heuer.

Prémiová cena

Ako bolo zvykom aj pri predchádzajúcej generácii, náročný zákazník si môže vybrať z niekoľkých remienkov v rôznych farbách. Tag Heuer Connected sa začnú predávať od zajtra, 13. marca 2020. Dostupné budú aj formou online predaja na tejto adrese.

Cena? 1 700 € za model z ocele s gumeným remienkom. Najdrahšie prevedenie z titánu stojí 2 250 €. Remienok z gumy stojí 90 €, iný typ gumeného remienka 140 € a remienok z kovu až 450 €.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať