Konečne adekvátny nástupca legendárnej Nokia 3310? HMD Global chystá nový odolný smartfón

Možné to je.

HMD Global, spoločnosť zodpovedná za smartfóny značky Nokia, nám v poslednom období priniesla na trh viacero zaujímavých smartfónov, ktoré sa zväčša začleňovali do strednej a nižšej triedy. Nevydala však žiadne zariadenie, ktoré by akýmkoľvek spôsobom vystupovalo z radu. No práve to sa môže už čoskoro zmeniť.

Spoločnosť prichádza s prehlásením, ktoré poteší predovšetkým milovníkov odolných smartfónov. “S naším najnovším smartfónom Nokia už nikdy nebudete potrebovať puzdro,” uvádza vo svojom na Twitteri, ktorý okrem toho prezrádza aj možný dátum predstavenia tohto zariadenia. Podľa všetkého je nastavený na 27. júla. Na nový príspevok spoločnosti upozornil server Android Authority.

Nie je úplne jasné, či zariadenie, na ktoré HMD Global ukazuje, je zariadenie na fotografii (vyššie). Prehlásenie spoločnosti je však celkom zaujímavé. Dočkáme sa po dlhých rokoch adekvátneho nástupcu či dokonca konkurenta pre legendárny model Nokia 3310? Možné to je, no to sa oficiálne dozvieme už o necelé dva týždne.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli

Nokia XR20?

Podľa FoneArena môže HMD Global týmto príspevkom naznačovať blížiaci sa debut modelu Nokia XR20. Konkrétne má ísť o odolnejšiu verziu smartfónu Nokia X20, ktorý ponúka čipset Snapdragon 480, 64 Mpx fotoaparát a 4 470 mAh batériu. Na základe týchto informácií možno predpokladať, že XR20 bude smartfón spadajúci do nižších vrstiev strednej triedy.

Kúpili by ste si smartfón s odolnosťou, ktorá by sa aspoň približovala k legendárnej Nokia 3310?