qualcomm

Špičkový čipset Snapdragon 895 sa ukáže v decembri. Výrobca uplatní 4 nm výrobný proces

Vyšší výkon, šetrnejší prístup k batérii.

Spoločnosť Qualcomm nedávno predstavila svoj vlajkový čipset pre druhú polovicu 2021, konkrétne Snapdragon 888+. Ide o vylepšenú verziu štandardného Snapdragon 888, avšak tento rok nie je výkonnostný rozdiel až taký výrazný. Rozdiel nájdeme len v hlavnom jadre, čo sa v realite premieta do len približne 5-percentného rozdielu v oblasti výkonu.

V decembri tomu však bude inak. Práve počas tohto mesiaca má totiž Qualcomm predstaviť prvý model z nového radu vlajkových čipsetov – Snapdragon 895. A v tomto prípade už budú rozdiely rozhodne povšimnuteľné.

Snapdragon 895 a 895+ budú založené na 4 nm výrobných procesoch

Ako píše server NoypiGeeks odvolávajúci sa na najnovšie tvrdenie informátora @UniverseIce, SD 895 bude vyrobený 4 nm procesom spoločnosti Samsung. Jeho výkonnejší súrodenec v podobe SD 895+, ktorého sa dočkáme niekedy v polovici 2022, bude založený na 4 nm výrobnom procese spoločnosti TSMC. Pre porovnanie, pri aktuálnom SD 888+ sa používa 5 nm proces od Samsungu.

TIP REDAKCIE
WhatsApp bol vždy zadarmo, teraz bude aj platený: Kto zaň bude platiť?

Čo tento pokrok znamená? Oficiálne špecifikácie nových čipsetov nám zatiaľ nie sú známe. Vieme však, že s každou zmenou výrobného procesu prichádzajú stále výkonnejšie a úspornejšie čipy, ktoré oproti predošlej generácii ponúkajú rozdiely pozostávajúce z minimálne 2-ciferných percent. Konkrétnejšie informácie vám žiaľ zatiaľ poskytnúť nevieme.