galaxy s21

Samsung zakročil proti informátorom: Útočí na fotografie a videá nevydaných produktov

Zameriava sa na predovšetkým originálne zdroje informácií.

Dnes už je akýmsi pravidlom, že ohľadom chystaných produktov spoločností, aspoň čo sa týka smartfónov, vieme väčšinu informácií ešte predtým, ako vôbec prídu na trh. Je to vďaka informátorom, ktorí si svojimi cestičkami vedia tieto informácie zistiť a veľkoryso sa o ne podelia s verejnosťou prostredníctvom sociálnych sietí. V budúcnosti to ale zrejme nebude také jednoduché.

Apple si uvedomil vážnosť únikov od populárnych informátorov, a tak sa proti nim rozhodol zakročiť. A nie je jediný. Do “boja” proti informátorom sa po novom zapája už aj Samsung, informuje server PhoneArena.

Na túto skutočnosť upozornil informátor Max Jambor prostredníctvom Twitteru. Konkrétne uvádza, že Samsung útočí na fotografie a videá nevydaných produktov, pričom sa odvoláva na autorské práva. Jeho cieľ je veľmi jednoduchý, a to odstrániť tieto fotografie a videá z internetu. A aj keď to bude veľmi náročná úloha, je pochopiteľné, prečo sa tak juhokórejský výrobca rozhodol.

Žiadny moment prekvapenia

Predstavte si, že ste svetoznámy výrobca, ktorý sa chystá uviesť na trhu nový produkt. Do tohto produktu investoval kopu práce, času a peňazí. Je teda celkom pochopiteľné, prečo chcete, aby na pódiu počas predstavenia všetkých ohúril. Lenže ak sa snímky či videá vášho produktu dostanú von ešte pred predstavením, chystané “prekvapenie” akosi stráca efekt.

Inými slovami, vďaka informátorom všetci vedia, čo sa na danom pódiu ukáže. Nie je to teda o tom byť ohúrený skvelou novinkou, ale skôr o potvrdení nazbieraných informácií. Pre nás, spotrebiteľov, to je výhodné, nakoľko si vieme vopred porovnať chystané produkty od viacerých výrobcov. Pre spoločnosti to, naopak, predstavuje skôr škodu.

TIP REDAKCIE
HiFuture FlyBuds Pro: Kvalitné bezdrôtové slúchadlá s atraktívnym dizajnom a fantastickou zľavou!

Ako príklad môžeme použiť posledné dva týždne, kedy unikol vizuál smartfónov Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3, slúchadiel Galaxy Buds 2 a taktiež inteligentných hodiniek Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic. Jedno z videí, ktoré zahŕňalo rendery Galaxy Z Flip 3, bolo už dokonca aj odstránené, a to práve kvôli Samsungu, ktorý sa odvolal na autorské práva. Podobný osud v najbližších dňoch vraj postihne mnohé ďalšie zverejnené snímky, tvrdí Jambor.

Samsung sa zameriava na originálne zdroje únikov, publikácie sú (zatiaľ) v bezpečí

Vyzerá to, že Samsung sa zameriava predovšetkým na pôvodné zdroje únikov, nie na ľudí, ktorí ich “len” šíria. To znamená, že médiá, ktoré o nich informujú, sú v bezpečí. To sa ale môže v budúcnosti zmeniť.

Samsung nechce, aby sa niekedy niečo podobné opakovalo, pričom do budúcnosti vraj uvažuje nad trochu odlišným prístupom, povedal Jambor pre PhoneArena. To môže predstavovať dokonca aj sťažnosti či žaloby na adresu publikácií, nakoľko zverejnené rendery sú duševným vlastníctvom spoločnosti.

Zatiaľ nie je úplne isté, čo konkrétne juhokórejský výrobca plánuje podniknúť. To nám zrejme ukáže len čas. Ak sa mu ale podarí odstrániť všetky uniknuté snímky a videá, pre mnohých bude podujatie Galaxy Unpacked, ktoré sa koná 11. augusta, jednou veľkou sadou prekvapení. Chcete o tohtoročnom podujatí vedieť viac? Prečítať si o ňom môžete tu.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S21 Ultra