Kríza pokračuje: TSMC pri výrobe čipov uprednostňuje automobilky a Apple

Počítačový trh je na treťom mieste.

Nedostatok čipov stále pokračuje, čo znamená, že viaceré spoločnosti musia prispôsobiť výrobu a tým pádom aj ponuku. Jednou z hlavných firiem, ktoré musia učiniť takéto rozhodnutie, je svetoznámy výrobca čipov TSMC. Ten má podľa novej správy od DigiTimes pri výrobe čipov uprednostňovať dve základné “skupiny”, a to automobilky a Apple.

Prioritizácia sa má týkať predovšetkým objednávok za tretí štvrťrok 2021. Apple je jedným z hlavných odberateľov spoločnosti TSMC, pričom už na jeseň má vydať nový rad iPhonov. Týchto iPhonov pritom neplánuje vyrobiť málo, o čom sme vás informovali v jednom z našich nedávnych článkov, a teda je jasné, že bude potrebovať nemalý počet čipov.

Čipy sú jednou z kľúčových súčiastok moderných automobilov, preto je zrejmé, že zhoršená dostupnosť čipov výrazne postihuje aj ich predaje.

TSMC: Počítače sú až na treťom mieste

Viacerí sa zrejme pýtajú, kde sa na tomto zozname nachádza napríklad taký počítačový trh. Nie je žiadnym tajomstvom, že kríza ovplyvňuje aj tento segment. Netreba sa však obávať, počítačové komponenty, ako sú napríklad grafické karty, sú na zozname hneď na treťom mieste.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Nikto nemôže presne vedieť, ako sa situácia bude v nasledujúcom období vyvíjať. Veríme však, že sa bude len a len zlepšovať, čo dokazuje napríklad aj rastúca ponuka grafických kariet NVIDIA u európskych predajcov. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať