samsung

Staré za nový? Samsung umožní vymeniť dve zariadenia za jeden Galaxy Z Fold 3

Smartfóny, tablety, hodinky.

Samsung oficiáne potvrdil dátum, kedy prebehne podujatie Galaxy Unpacked. Hoci sa na nás chystá predstavenie mnohých zaujímavých produktov, najväčšiu pozornosť nepochybne priťahuje nový Galaxy Z Fold 3. Tohtoročné rozšírenie série by malo ponúknuť mnoho značných vylepšení a dokonca bude aj o niečo lacnejšie.

Napriek tomu však smartfón bude stále celkom drahý, nakoľko najnižšia konfigurácia môže stáť až okolo 1700 eur. Podrobnejšie sme sa cenami chystaných produktov zaoberali v samostatnom článku.

Vymeňte staré za nové. Samsung berie aj tablety či hodinky

Telefón tak rozhodne nemôžeme považovať za lacný. A to je fakt, ktorý si uvedomuje aj samotný Samsung. Ak navštívite stránku pre rezerváciu Galaxy Z Fold 3, okrem iného sa vám zobrazí možnosť výmeny starých zariadení za nové. Áno, plurál. Výrobca je ochotný odkúpiť dve staré zariadenia, za čo na oplátku poskytne štedrú zľavu. Akcia sa však nevzťahuje len na smartfóny, možné je vymeniť aj tablety či nositeľné zariadenia, píše BGR.

Možnosť výmeny starého zariadenia za nové Samsung ponúka už niekoľko rokov. V praxi to funguje tak, že zákazník odpredá svoje staré zariadenie a získa zaň cenové zvýhodnenie pri kúpe nového. Túto akciu možno vídať predovšetkým pri spustení predaja špičkových (a drahých) vlajkových lodí.

Akcia čiastočne potvrdzuje predikcie o cene

Sprístupnenie možnosti pri Galaxy Z Fold 3 však reprezentuje viac, než len zľavu. Nakoľko ponuka hovorí o dvoch zariadeniach, je zrejmé, že skladací smartfón rozhodne nebude lacný. Približnú cenu sme sa síce už dozvedeli, no nie priamo od spoločnosti. Táto akcia ju ale do veľkej miery potvrdzuje.

Aktuálne má byť ponuka dostupná len na pôde Spojených štátov amerických. Ak sa však budeme riadiť históriou, je takmer isté, že niečo podobné sa skôr či neskôr objaví aj u nás.

Samsung Galaxy Z Fold 3 bude popri Galaxy Z Flip, Galaxy Buds 2, Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic predstavený už 11. augusta. Podujatie začína o 16:00 nášho času a bude ho možné sledovať prostredníctvom livestreamu.