AKTUÁLNE: Unikli ceny Galaxy Z Fold 3 a ďalších. Pripravte si peňaženky!

Čo poviete? Bude sa nakupovať?

Spoločnosť Samsung včera oficiálne potvrdila, že jej nadchádzajúce podujatie, Galaxy Unpacked, sa bude konať 11. augusta. Dočkať sa máme predstavenia hneď niekoľkých zaujímavých produktov, a síce skladacích smartfónov, hodiniek aj slúchadiel. V poslednom období sme o všetkých zariadeniach už čo-to počuli, avšak dnes sa dozvedáme informácie trochu z iného súdka, než sú technické špecifikácie. Reč je o cenách, ktoré zverejnil jeden z užívateľov sociálnej siete Reddit.

Užívateľ na sociálnej sieti vystupuje ako FragmentedChicken. Ceny, ktoré uvádza vo svojom príspevku, mal získať zo stránky LamdaTek.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Jedným z najočakávanejších zariadení, ktoré má Samsung v auguste predstaviť, je bez akýchkoľvek pochýb skladací Galaxy Z Fold 3. Ide už o tretie rozšírenie radu, ktorý výrobca spustil v roku 2019.

Podľa LambdaTek má variant s 256 GB interného úložiska stáť 1 673,21 eur. To nie je zrovna málo, no treba uznať, že ide o nižšiu cenu, než za akú sa po debute predával minuloročný Galaxy Z Fold 2. Variant s 512 GB úložiska bude o niečo drahší. Maloobchodná cena má dosahovať výšku 1 777,47 eur. Smartfón má doraziť v čiernom, striebornom a zelenom prevedení.

Samsung Galaxy Z Flip 3

Juhokórejský výrobca má okrem Galaxy Z Fold 3 predstaviť ešte jeden skladací smartfón, a to véčko v podobe Galaxy Z Flip 3. Ten bude oveľa lacnejší a dokonca dorazí vo viacerých farebných prevedeniach. Koľko stojí? Za konfiguráciu so 128 GB úložiska zaplatíte 975,04 eur, pričom vyššia verzia s 256 GB úložiska vás bude stáť 1 025,95 eur.

V tomto prípade je generačný rozdiel v rámci ceny ešte väčší, nakoľko minuloročný model v podobe Galaxy Z Flip 5G sa začal predávať za 1 549 eur.

TIP REDAKCIE
Eleglide T1: Elektrický horský bicykel s fantastickým 100 km dojazdom!

Samsung Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic

Samsung rozšíri aj svoje portfólio nositeľných zariadení, a to hneď o dva modely inteligentných hodiniek. Jedným z nich sú Galaxy Watch 4 Classic, ktoré majú v 42 mm verzii s GPS stáť 256,46 eur. Verzia s podporou pre 4G LTE má byť nacenená na 298,17 eur.

V prípade 46 mm modelu budú ceny o poznanie vyššie. GPS prevedenie má vychádzať na 379,02 eur, zatiaľ čo 4G LTE prevedenie môže stáť až 419,46 eur. Čo sa týka farebného prevedenia, hodinky maj doraziť len v čiernej a striebornej.

Presúvame sa ku Galaxy Watch 4. Tieto smartwatch taktiež dorazia vo viacerých variantoch, ktoré sa odlišujú aj veľkostne, aj cenovo. 40 mm model s GPS má začínať na cene 256,46 eur, pričom verzia so 4G LTE má stáť 298,17 eur. Cena väčšieho 44 mm prevedenia sa má pohybovať okolo 277,97 eur a 318,38 eur.

Samsung Galaxy Buds 2

Na záver sa v príspevku spomínajú aj slúchadlá Galaxy Buds 2, ktoré údajne dorazia v čiernej, fialovej, bielej a zelenej farbe, pričom sa majú predávať za 149,64 eur.

Ceny budú vo výsledku vyzerať trochu inak

Pripomeňme, že uvedené produkty sa na trhu nebudú predávať presne za také ceny, aké užívateľ uvádza vo svojom príspevku. Je viac než isté, že ich Samsung ešte zaokrúhli, pravdepodobne smerom nahor. Napríklad Galaxy Z Fold 3 v konfigurácii s 256 GB pamäte tak zrejme nebude stáť 1673,21 eur, ale 1 699 eur. Možno však výrobca zvolí zaokrúhlovanie na desiatky, na čo by sme sa rozhodne nemohli sťažovať.