Petícia proti návratu Jeffa Bezosa z vesmíru má už viac ako 150 000 podpisov

Cieľ bol navýšený na 200 tisíc podpisov.

Jeff Bezos, šéf svetoznámeho obchodu Amazon, plánuje o pár týždňov spolu so svojím bratom nasadnúť do rakety New Shepard a na krátky čas vzlietnuť do vesmíru. Nie každý s ním však toto nadšenie zdieľa. Vznikli dokonca aj petície, ktoré žiadajú, aby bol Bezosovi odopretý návrat späť na Zem.

O prvej petícii sme vás informovali ešte 16. júna. V čase písania článku, ktorý nájdete tu, mala petícia necelých 6 800 podpisov. Nikto nevedel, čo si myslieť. Popis petície budil dva dojmy, a to dojem masívnej konšpirácie alebo dojem veľmi zlého žartu.

Len o päť dní na to sme sa dozvedeli, že dve hlavné petície mali dokopy už takmer 60 000 podpisov – jedna 39 344, druhá necelých 20 000. A dnes, o niečo vyše dva týždne neskôr, je to ešte viac. Petícia “Do not allow Jeff Bezos to return to Earth” má už viac ako 150 000 podpisov, čo bol pôvodne nastavený cieľ. Po novom bol navýšený na 200 000 podpisov, píše server unilad.co.uk. V popise protestu proti návratu šéfa Amazonu späť na Zem stojí, že “miliardári by nemali existovať”, a to ani na Zemi, ani vo vesmíre. Ak je však nutné si vybrať, lepšia je tá druhá možnosť.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím
Zdroj: change.org

Bezos zarába obrovské čiastky, jeho zamestnanci pritom vraj pracujú v zlých podmienkach a za nízke mzdy

S Bezosom sa spája nemalé množstvo kontroverzie. Zatiaľ čo jeho bohatstvo zo dňa na deň rastie doslova raketovým tempom, jeho zamestnanci údajne pracujú vo veľmi zlých podmienkach a za nízke mzdy. Aj práve preto zrejme mnohí žiadajú, aby sa z vesmíru už nevrátil. Skôr však ide len o akýsi spôsob ventilovania frustrácie. Každému je totiž jasné, že Bezos sa z vesmíru vráti bez ohľadu na to, koľko podpisov petícia nazbiera.

Jeff Bezos a Mark Bezos majú povrch Zeme opustiť 20. júla. Vo vesmíre sa však dlho nezdržia, nakoľko v ňom strávia len pár minút. Následne sa raketa New Shepard znesie späť na Zem, a to aj napriek tomu, že viac ako 150 000 ľudí žiada opak.