Jeff Bezos to s vesmírom myslí vážne: Spolu s jeho bratom sa nechá vystreliť do vesmíru

Jeden z najbohatších ľudí na svete poletí do vesmíru.

Jeff Bezos si naplánoval cestu do vesmíru. Generálny riaditeľ Blue Origin, spoločnosti vyvíjajúcej rakety konkurujúce SpaceX Elona Muska či Virgin Galactic Richarda Bransona chce do vesmíru cestovať už toto leto.

Bezos poletí na palube rakety New Shepard spolu so svojim bratom Markom Bezosom a zatiaľ neznámym výhercom aukcie o lístok. Let je predbežne naplánovaný na 20. júla 2021. Miliardár o pláne letieť do vesmíru informoval na svojom Instagrame.

Vidíte Zem z vesmíru a zmení vás to, zmení to váš vzťah k tejto planéte, k ľudstvu,“ hovorí Bezos. „Chcem byť súčasťou tohto letu, pretože je to niečo, čo som chcel spraviť celý život. Je to dobrodružstvo a pre mňa veľká vec,“ povedal.

Jeff Bezos prekvapil svojho brata

Pozval som môjho brata, pretože sme najbližší kamaráti,“ hovorí Bezos. „Vôbec som nečakal, že sa on sám zúčastní tohto letu a vôbec nie to, že pozve aj mňa. Bol som úplne zaskočený,“ konštatuje Bezosov brat Mark. „Aká neskutočná možnosť nielen zažiť takúto udalosť, ale zažiť ju s mojim najlepším priateľom,“ dodal.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Astronauti NASA ostali zavretí v ISS. Mohol by ich usmrtiť vesmírny odpad

Ak máte veľa peňazí, môžete sa zúčastniť aukcie o lístok. Najvyššia ponuka sa momentálne pohybuje na úrovni 2,8 milióna dolárov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať