Jeff Bezos letí do vesmíru. Tisícky ľudí podpisujú petíciu, aby mu bol odopretý návrat späť na Zem

Gigantická konšpirácia, alebo veľmi zlý vtip?

Šéf svetozámej spoločnosti Amazon, Jeff Bezos, o pár týždňov odlieta do vesmíru. Poletí na rakete New Shepard, pričom spoločnosť mu bude robiť jeho brat, Mark Bezos. Predbežne je vzlet naplánovaný na 20. júla.

Len pár týždňov pred azda najväčšou životnou skúsenosťou, akou si Bezos kedy prešiel, sa objavila kuriózna petícia, ktorá požaduje, aby bol šéfovi Amazonu odopretý “návrat na Zem”. O novinke informuje server UNILAD.

Gigantická konšpirácia alebo veľmi zlý vtip? Jeff Bezos vraj nie je Jeff Bezos

Petícia je adresovaná spoločnosti Blue Origin. Konkrétne tvrdí, že najbohatším mužom sveta je v skutočnosti Lex Luthor, ktorý je len prestrojený za údajného majiteľa úspešného internetového obchodu. V realite má ísť o zlého vládcu, ktorý sa usiluje o globálnu nadvládu. Tvorca petície ďalej tvrdí, že nadchádzajúci let do vesmíru je perfektnou príležitosťou, ako sa zbaviť tohto “zlého vládcu” a vyzýva svetové mocnosti, aby rakete zabránili vrátiť sa späť na Zem. Vraj môže ísť o úplne poslednú šancu, akú ľudstvo dostane, aby sa mohlo ochrániť pred aktiváciou 5G mikročipov a následným prevzatím moci týmito zlými entitami.

Čo si predstaviť pod pojmom “zlé entity”? Predovšetkým celý rad skupín a jednotlivcov, s ktorými sa vraj Bezos spolčuje. Zahrnutí majú byť dokonca vraj aj “Epsteinovci a templári”.

Na predmet tejto petície existujú dva hlavné názory. Zatiaľ čo niektorí veria, že ide o dielo jedného z najväčších konšpirátorov, iní sú si istí, že ide len o žart. Tak či onak, petícia len v priebehu jedného týždňa získala až 6 781 podpisov.