mgm

Dohodnuté: Amazon odkúpil štúdio MGM za 8,45 miliardy dolárov!

Významný prínos.

Dohoda je uzavretá. Spoločnosť Amazon oficiálne odkúpila filmové štúdio MGM. Vďaka akvizícii, ktorá ju vyšla na 8,45 miliardy amerických dolárov (6,9 miliardy eur), získala viac ako 4 000 filmov alebo viac ako 17 000 hodín televíznych programov. O novinke informuje The Verge.

Ak neviete, čo je štúdio MGM a čo pod neho spadá, určite vám viac napovie ich veľmi známe, priam legendárne logo (viď. titulná snímka).

A čo pod neho spadá? Metro Goldwyn Mayer je zodpovedné napríklad za filmové série James Bond a Rocky. Možno vám však niečo povie aj známa klasika ako 12 Angry Men či historický seriál Vikings. Akvizícia týchto a ďalších titulov nepochybne posilní popularitu služby Prime Video, a tým pádom aj jej užívateľskú základňu.

“Skutočnou finančnou hodnotou transakcie je hodnota duševného vlastníctva v hlbokom katalógu, ktorý plánujeme pretvoriť a rozvíjať spolu s talentovaným tímom MGM,” uviedol vo vyhlásení Mike Hopkins, viceprezident Prime Video a Amazon Studios. “Je to veľmi vzrušujúce a poskytuje nám to mnoho príležitostí pre vysoko kvalitné rozprávanie príbehov.”

Akvizícia MGM bude značným prínosom

Mediálny biznis spoločnosti Amazon bol až doposiaľ len malou časťou celkového rozsahu jej aktivít. Aj napriek tomu však ročne utráca na obsah čiastky, ktoré sa pohybujú v miliardách dolárov. Aktuálne sa Amazon Prime pýši viac ako 200 miliónmi predplatiteľov, pričom viac ako 175 miliónov z nich počas minulého roka sledovalo dostupný obsah. Očakáva sa, že akvizícia MGM obidve tieto čísla len posilní.

TIP REDAKCIE
Winamp hlási návrat: Legendárny prehrávač príde čoskoro, môžete sa stať beta testermi!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať