Petície proti návratu Jeffa Bezosa z vesmíru majú už takmer 60 tisíc podpisov

Podpisy sa kopia.

Minulý týždeň sa na internete objavila správa ohľadom ešte kurióznejšej petície, ktorej cieľom bolo (a stále je) zakázať Jeffovi Bezosovi, šéfovi svetoznámeho obchodu Amazon, návrat z jeho vôbec prvej vesmírnej výpravy. V čase písania pôvodného článku, ktorý nájdete tu, mala petícia necelých 7 tisíc podpisov. Dnes, o 5 dní neskôr, je podpisov už takmer 20 tisíc, informuje server Business Insider.

Aby sme vás uviedli do deja, Jeff Bezos je okrem iného aj zakladateľ Blue Origin, spoločnosti zameranej na exploráciu vesmíru. Skorej tohto mesiaca prehlásil, že plánuje otestovať jednu zo svojich rakiet, konkrétne New Shepard. Tá ho spolu s jeho bratom už 20. júla, čiže približne o mesiac, vynesie mimo hranicu našej planéty.

Takmer okamžite po vyhlásení svojej vôbec prvej vesmírnej púte sa objavili dve petície, ktoré usilujú zabrániť miliardárovi vrátiť sa späť na Zem. Obidve v priebehu len niekoľkých dní získali tisíce podpisov.

Jeff Bezos
Jeff Bezos

Petície majú dokopy takmer 60 tisíc podpisov. Jedna odsudzuje všetkých miliardárov, druhá verí, že Bezos je zlý vládca v prestrojení

Petícia “Do not allow Jeff Bezos to return to Earth” má v čase písania tohto článku 39 344 podpisov. Druhá petícia, “Petition To Not Allow Jeff Bezos Re-Entry To Earth”, má takmer 20 000 podpisov. Dokopy teda počet ľudí, ktorí nechcú, aby sa Bezos vrátil na Zem, siaha už ku hranici 60 000.

Prvá spomenutá petícia, ktorá je o niečo populárnejšia než tá druhá, v popise uvádza, že miliardári by vôbec nemali existovať, a to ako na Zemi, tak i vo vesmíre. Ak si ale máme vybrať, lepšia je podľa autorov tá druhá možnosť.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Druhú petíciu sme bližšie opísali v článku, na ktorý sme vás odkázali hneď v úvodnom odseku. Toto je trochu bizarnejší prípad, nakoľko petícia tvrdí, že Jeff Bezos je v podstate Lex Luthor v prestrojení. Má ísť zlého vládcu, ktorého cieľom je globálna nadvláda.

Na petície si urobte vlastný názor. Je však priam pozoruhodné, koľko ľudí nechce, aby sa Bezos vrátil spät na Zem. 60 tisíc rozhodne nie je málo, pričom toto číslo každou sekundou rastie.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať