Zlé správy: OnePlus vraj tento skončí s jedným úspešným radom smartfónov

Dôvod zatiaľ nepoznáme.

OnePlus sa podľa všetkého vydá po stopách Samsungu. Rovnako ako juhokórejský gigant odstavil rad Galaxy Note, teda minimálne na tento rok, spoločnosť OnePlus možno skončí s radom zariadení OnePlus T.

Éru tohto radu pred piatimi rokmi odštartoval model OnePlus 3T. Odvtedy sme sa každý rok dočkali rozšírenia v podobe jedného až dvoch nových modelov. Táto tradícia však zrejme tento rok zanikne, informuje server PhoneArena.

So smutnou novinkou pôvodne prišiel informátor @MaxJmb. Práve on ako prvý minulý rok správne predpovedal, že OnePlus nevydá vylepšenú verziu OnePlus 8T. Ide teda o dôveryhodný zdroj. Podľa jeho najnovšej predpovede výrobca pozmení svoju stratégiu a každý rok bude na trh prinášať len jeden rad vlajkových zariadení. Tento rok to bol OnePlus 9, budúci to podľa všetkého bude OnePlus 10.

Žiaľ, informátor neudal konkrétny dôvod, prečo by sa spoločnosť mala rozhodnúť pre tak drastickú zmenu. Môže aj nemusí to mať čo dočinenia s nedostatkom čipov, ktorý postihuje všetkých veľkých výrobcov. OnePlus síce pred časom v tomto ohľade prehlásil, že v rámci Európy neočakáva žiadne výrazné problémy.

Odvtedy sa však situácia v mnohých ohľadoch zmenila, čo mohlo ovplyvniť konanie výrobcu. Koniec koncov, bola by to veľká škoda. Minuloročný OnePlus 8T sa tešil pomerne pozitívnym hodnoteniam, nakoľko ponúkal to, čo vlajková loď, avšak za rozumnú cenu.

Na výber by ostali tri možnosti

Samozrejme, aj keď s touto informáciou prišiel overený informátor, zatiaľ vám ju neodporúčame brať ako hotovú vec. Aby sme si mohli byť istí, potrebujeme si počkať na oficiálne vyhlásenie od OnePlus. Ak je však pravdivá, fanúšikovia radu OnePlus T budú mať presne tri možnosti, a to uspokojiť sa so starším radom vlajkových lodí (v tomto prípade by to bol OnePlus 9), presedlať na inú značku alebo počkať na nadchádzajúce vlajkové lode (v tomto prípade OnePlus 10).