oneplus nord N10 5G

OnePlus Nord N10 5G: Aktualizácia na Android 11 je dostupná v Európe

Trochu to trvalo, no dočkali sme sa.

Čínska spoločnosť OnePlus pokračuje v aktualizáciách svojich smartfónov. Teraz prišiel rad na model Nord N10 5G, ktorý výrobca predstavil v októbri minulého roka. Na náš trh vstúpil s odporúčanou maloobchodnou cenou 329 eur.

OnePlus Nord N10 5G dostáva aktualizáciu na Android 11 spolu s používateľským rozhraním OxygenOS 11. Update je dostupný v celej Európe, v Severnej Amerike a v Turecku. Výrobca o tom informuje na svojom oficiálnom fóre.

Aktualizácia na vyššiu verziu operačného systému Android so sebou prináša množstvo zmien a vylepšení. Vývojári upravili vzhľad používateľského prostredia ako aj rozhrania fotoaparátu. Pripravili niekoľko optimalizácií, vďaka ktorým bude používanie smartfónov komfortnejšie.

OnePlus Nord N10
OnePlus Nord N10 5G

Pribudla tiež podpora pre kodek HEVC (H.265), ktorý zabezpečí efektívnejšiu kompresiu videa pri zachovaní rovnakej kvality.

Ďalšie zlepšenia sa týkajú ambientnej obrazovky, herného režimu alebo tmavého motívu, ktorý môžete po aktualizácii zapnúť/vypnúť pomocou skratky umiestnenej v hornom paneli. Dostupná je aj automatická aktivácia podľa časového rozvrhu.

Aktualizácia pre OnePlus Nord N10 5G sa šíri vo vlnách. Ak pôjde všetko hladko, do konca týždňa by mal výrobca stihnúť zaktualizovať väčšinu zariadení na európskom trhu. Nord N10 5G patrí medzi cenovo dostupnejšie smartfóny.

Aktualizáciu na Android 12 už pravdepodobne nedostane. Získavať bude iba pravidelné bezpečnostné aktualizácie. Pokiaľ by sa v tomto smere niečo zmenilo, dáme vám vedieť. Viac podrobností nájdete na oficiálnom fóre OnePlus.