Apple

Apple chystá veľkú zmenu: iPhone 14 môže byť jednou z najodolnejších vlajkových lodí

Zliatina titánu namiesto nerezovej ocele.

O nadchádzajúcom rade smartfónov spoločnosti Apple, iPhone 13, sme toho v priebehu posledných mesiacov počuli už dosť. Poznáme takmer všetky špecifikácie, poznáme dizajn, poznáme aj možné ceny. Postupne sa tak začínajú objavovať špekulácie o rade, ktorý bude predstavený budúci rok. Reč je, pochopiteľne, o iPhone 14.

Tá najnovšia sa týka konštrukcie. Minuloročný iPhone 12 Pro a aj jeho predchodca iPhone 13 Pro používajú rámy z nerezovej ocele. Rovnako tomu má byť aj pri iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, avšak budúci rok podľa všetkého nastane zmena. Apple totiž môže pri iPhone 14 prejsť z nerezovej ocele na zliatinu titánu, ktorú možno nájsť napríklad v niektorých modeloch Apple Watch či karte Apple Card, píše TechRadar.

Foto: Apple

iPhone 14 môžu byť odolnejšie a zároveň ľahšie

Dôvod? Tých môže byť viacero, no je nutné podotknúť, že titán je oveľa pevnejší ako väčšina kovov, vrátane nerezovej ocele, a zároveň je aj citeľne ľahší. Znamená to, že modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max by mohli byť oveľa odolnejšie a ľahšie ako ich predchodcovia. Jednoducho povedané, smartfóny by patrili medzi najodolnejšie svojho druhu.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku

Apple Insider poukazuje na skutočnosť, že titán ako taký má aj svoje nedostatky, ako je napríklad väčšia náchylnosť na odtlačky prstov či neatraktívna povrchová úprava. Použitím zliatiny by sa však Apple dokázal vyhnúť aj týmto mínusom. Predsa len treba uznať, že Apple by na trh neuviedol telefón, ktorý by vyzeral akokoľvek inak, než atraktívne, aj keď je to vec subjektívneho názoru.

Foto: Apple

iPhone 14 mini nebude. Apple vydá dva 6,1-palcové a dva 6,7-palcové modely

Dokument od spoločnosti JP Morgan Chase, ktorá hovorí o titánovej zliatine, poukazuje taktiež na zmeny vo výbave iPhone 14. Pri budúcoročných modeloch ich má byť oveľa viac ako pri nadchádzajúcich modeloch iPhone 13. Dodáva, že iPhone 14 mini nedebutuje, čo korešponduje s nedávnou správou od Nikkei Asia. Apple má vydať dva 6,1-palcové modely a dva 6,7-palcové modely.

Stále však nejde o informáciu od oficiálneho zdroja, čiže vám ju odporúčame brať s ako-takou rezervou. Ak je však pravdivá, Apple konkurencii poriadne zavarí.