galaxy z fold

Galaxy Note tento rok nebude. Zastúpi ho skladací Galaxy Z Fold 3 s podporou pre S Pen

Nové skladacie smartfóny budú odolnejšie.

Spoločnosť Samsung na nadchádzajúcom podujatí Galaxy Unpacked, ktoré sa odohrá 11. augusta, predstaví nové hodinky, slúchadlá a dvojicu skladacích smartfónov.

Na vrchole aktualizovanej línie produktov bude stáť Galaxy Z Fold 3 – technologicky asi najvyspelejšie mobilné zariadenie výrobcu. O tretej generácii smartfónu sa špekuluje dlho. Okrem vlajkovej špecifikácie sa spomína podpora pre dotykové pero S Pen a vyššia odolnosť na hranici normy IPX8.

Na tieto skutočnosti sa môžeme viac-menej spoľahnúť. TM Roh, prezident mobilnej divízie Samsung Electronics, ich potvrdil vo svojom najnovšom blogu. Krátko pred usporiadaním akcie Galaxy Unpacked naznačuje, čo môžeme očakávať.

galaxy z fold 3
Zdroj: 91Mobiles

V texte uvádza, že tretia generácia skladacích zariadení prinesie nové možnosti multitaskingu a vyššiu odolnosť. Spomína rafinovanejší dizajn podporený pevnejšími a odolnejšími materiálmi. Môžeme predpokladať, že okrem odolnosti IPX8 Samsung zlepší aj životnosť flexibilnej obrazovky.

Snaha ponúknuť spotrebiteľom smartfón s ohybnou obrazovkou nedopadla v roku 2019 dobre. Displej prvého Galaxy Fold sa kazil. Problém bol až taký veľký, že výrobca zrušil predstavenie smartfónu na viacerých trhoch a odložil spustenie predaja a distribúcie v pôvodne stanovených termínoch.

Polyimidový panel neskôr nahradil „ultra tenkým sklom“ – Ultra Thin Glass, ktoré už bolo spoľahlivejšie. Galaxy Z Fold 3 by mohol ponúknuť novú verziu skla, ktorá si bude navyše rozumieť s dotykovým perom S Pen.

TM Roh naznačil, že Samsung predstaví vôbec prvé dotykové pero S Pen špeciálne určené pre skladacie smartfóny. Server 91mobiles už zverejnil fotografiu krytu pre Galaxy Z Fold 3, v ktorom sa nachádza štrbina pre dotykové pero.

galaxy z fold 3
Foto: 91mobiles

Predstaviteľ spoločnosti tiež potvrdil, že tento rok nepredstavia nový smartfón série Galaxy Note. Namiesto toho posunú funkcie typické pre tento typ zariadení do ostatných produktov Samsung Galaxy.

Šéf mobilnej divízie spomína aj spoluprácu s firmami Google a Microsoft, ktoré považuje za lídrov vo svojom obore. Výsledkom by mal byť lepší multitasking a viac aplikácií prispôsobených pre formát skladacích displejov.

V kontexte užšej spolupráce poukazuje na zjednotenú platformu pre nositeľné zariadenia, ktorú vyvinul v spolupráci s Google. Na mysli mal operačný systém WearOS 3, ktorý poženie hodinky Galaxy Watch 4.

Čo všetko nakoniec Samsung vytiahne z rukáva zistíme o dva týždne, 11. augusta. Očakávania sú veľké, snáď nebudeme sklamaní.

Aktuálna cena Samsung Galaxy Z Fold 2