switch oled

Nintendo predstavilo konzolu Switch s OLED displejom, 4K rozlíšenie sa nekoná

Viac pamäte, lepšie audio a rovnaká výdrž.

Japonská spoločnosť Nintendo oficiálne predstavila hernú konzolu Switch s OLED obrazovkou. Aj keď ide o dôležitú inováciu, nič viac zásadnejšieho nečakajte. Pôvodné klebety o označení „Pro“ alebo hraní v 4K rozlíšení v TV režime sa, žiaľ, nepotvrdili.

Konzola Nintendo Swich (OLED model) je až na pár detailov totožná s predchádzajúcou verziou. 7-palcový OLED displejHD 720p rozlíšenie, v rámci pripojenia k televízoru podporuje len FHD 1080p kvalitu, nie 4K.

switch oled
Foto: Nintendo

Inžinieri pridali viac úložného miesta, interná pamäť má kapacitu 64 GB. Prepracovaný stojan (dock) doplnili o ethernet port a pozdvihli tiež kvalitu audia. Výdrž batérie zostáva na rovnakej úrovni. Hráčom musí stačiť 9 hodín výdrže na jedno nabitie.

OLED model je o niečo dlhší a ťažší. Napriek tomu je kompatibilný s pôvodnými ovládačmi Joy-Con. Prirodzene, všetky existujúce hry budú fungovať aj v novej verzii konzoly s OLED displejom. Záujemcovia si budú môcť zakúpiť model v novom čierno-bielom farebnom prevedení. Ten sa však na pultoch predajní objaví koncom roka.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Eurokomisia podala žalobu na Slovensko. Za toto dostaneme pokutu!
switch oled
Foto: Nintendo

Nintendo Switch (OLED model) sa inak začne predávať 8. októbra za odporúčanú cenu 349,99 dolárov. Európsku cenu zatiaľ nepoznáme. Zrejme bude totožná alebo o niečo vyššia – na úrovni 360 – 370 eur.

nintendo switch
Foto: Nintendo

Aj keď sa v kontexte napredovania v technologickom priemysle môže zdať takáto inovácia ako nedostatočná, Nintendo môže byť spokojné. O konzolu, ktorú výrobca prvýkrát predstavil v roku 2017, je stále záujem. Do súčasnosti Nintendo predalo cez 80 miliónov kusov konzol Switch.

Štafetu tak môže prebrať verzia s OLED obrazovkou, aj keď za vyššiu cenu. Swtich má šancu stať sa najpredávanejšou konzolou značky Nintendo. Prvenstvo stále drží herná konzola Wii uvedená do predaja v roku 2006. Zadovážilo si ju cez 101 miliónov spotrebiteľov.

Tabuľku s kompletnou špecifikáciou konzoly Switch s OLED displejom nájdete TU.

Aktuálna cena hernej konzoly Nintendo Switch