nintendo swtich pro

Nintendo Switch Pro: Nová generácia prenosnej konzoly dostane 7-palcový OLED displej

Pôvodný Switch bol predstavený takmer presne pred 4 rokmi, 3. marca 2017.

Kompaktné herné konzoly do vrecka vytláčajú z trhu smartfóny a tablety, ktoré sú dnes dostatočne výkonné na to, aby si poradili aj s náročnými online hrami. Zariadenia Nintendo Switch sa to však netýka.

Ikonická japonská spoločnosť predstavila konzolu Nintendo Switch v roku 2017. Záujem o ňu bol veľký, a to nie len v prvých mesiacoch od jej predstavenia. Do súčasnosti predal výrobca približne 80 miliónov kusov.

Nintendo Switch Pro
Konzola Nintendo Switch

Voči napredovaniu technológií však nie je imúnna ani konzola Switch. Po štyroch troch od predstavenia sa dočká osvieženia. Podľa zdrojov agentúry Bloomberg Nintendo tento rok predstaví novú generáciu konzoly Nintendo Switch Pro.

Aktuálna cena Nintendo Switch na Slovensku

Nintendo Switch Pro: Veľké vylepšenie

Hardvérové parametre novej konzoly zatiaľ nepoznáme. Teda až na jeden – 7-palcový OLED displej. V hre je aj podpora pre zobrazovanie obsahu v 4K rozlíšení, zatiaľ by sme sa však na to príliš nespoliehali.

Pôvodný Switch využíva 6,2-palcový LCD displej. Väčšia, ostrejšia a kontrastnejšia obrazovka bude zo strany hráčov určite vítaná.

OLED technológia je navyše úspornejšia, čo je veľkým plusom, keďže sa bavíme o prenosnej konzole s obmedzenou výdržou na jedno nabitie. Dátum predstavenia nie je známy, spolu s konzolou by ale malo Nintendo predstaviť ja nové hry.

Teraz si musíme počkať na ďalšie podrobnosti, ktoré v krátkom čase určite vyplávajú na povrch.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať