motorola

Motorola chystá nové smartfóny, potvrdzuje čipset Snapdragon 888+ 5G

Stredná trieda aj vlajková loď.

Motorola nepoľaví v predstavovaní nových smartfónov. Už onedlho by sme sa mali dočkať nových prírastkov vyššej triedy, ktoré ponesú označenia Edge 20, Edge 20 Pro a Edge 20 Lite. Spomína ich spoľahlivý informátor Evan Blass, podľa ktorého absolvujú premiéru na konci júla.

Najlepším z trojice bude, prirodzene, model Motorola Edge 20 Pro. Na jeho palube by sme mohli nájsť čipset Snapdragon 870, 6,67-palcový displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a zabudovaným snímačom odtlačkov, 108 Mpx fotoaparát alebo 4500 mAh batériu.

Motorola Edge 20 by mala byť vybavená rovnakou obrazovkou a veľmi podobnou zostavou fotoaparátov ako Pro verzia zariadenia. Výkon však bude dávkovať čipset Snapdragon 778G a kapacita akumulátora poklesne na 4000 mAh.

Cenovo dostupnejšiu triedu zastúpi Motorola Edge 20 Lite. V tomto prípade je na stole čipset MediaTek Dimensity 720 a FHD+ obrazovka s 90 Hz obnovovacou frekvenciou. Ďalšie detaily známe nie sú, no všetky tri smartfóny by mali byť dostupné na európskom trhu.

TIP REDAKCIE
Markíza Krimi: Čo bude vysielať a kedy presne začína?

Čo sa týka vzhľadu, veľké rozdiely medzi smartfónmi nebudú. Pri všetkých bude predná kamera umiestnená v strede horného okraja obrazovky.

motorola
Motorola Edge+

Aj keď môžu byť tieto mobilné novinky zaujímavé, stále v nich nevidíme nástupcu vlajkovej triedy Motorola Edge+. Zariadenie bolo predstavené v apríli 2020. Motorola ale pripravuje smartfón s prvotriednym 5 nm čipsetom Snapdragon 888+ 5G, ktorý Qualcomm predstavil na podujatí Mobile World Congress 2021.

„Mobilná platforma Snapdragon 888+ nás v rámci nášho portfólia podporí v našom poslaní naďalej prinášať inteligentnejšie technológie pre všetkých,“ povedal Sergio Buniac, prezident Motorola Mobility. „Nový čip 888+ nám pomôže sprostredkovať našim zákazníkom obrovský výkon a rýchlosť 5G pripojenia,“ dodal.

Motorola v posledných mesiacoch vychrlila niekoľko smartfónov. Vo februári to boli zariadenia Moto G10 a Moto G30, v marci prišlo najvýkonnejšie „géčko“ Moto G100 a o mesiac neskôr cenovo dostupný model Moto G20.

Aktuálna cena modelu Motorola G100