motorola

Motorola chystá nové smartfóny, potvrdzuje čipset Snapdragon 888+ 5G

Stredná trieda aj vlajková loď.

Motorola nepoľaví v predstavovaní nových smartfónov. Už onedlho by sme sa mali dočkať nových prírastkov vyššej triedy, ktoré ponesú označenia Edge 20, Edge 20 Pro a Edge 20 Lite. Spomína ich spoľahlivý informátor Evan Blass, podľa ktorého absolvujú premiéru na konci júla.

Najlepším z trojice bude, prirodzene, model Motorola Edge 20 Pro. Na jeho palube by sme mohli nájsť čipset Snapdragon 870, 6,67-palcový displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a zabudovaným snímačom odtlačkov, 108 Mpx fotoaparát alebo 4500 mAh batériu.

Motorola Edge 20 by mala byť vybavená rovnakou obrazovkou a veľmi podobnou zostavou fotoaparátov ako Pro verzia zariadenia. Výkon však bude dávkovať čipset Snapdragon 778G a kapacita akumulátora poklesne na 4000 mAh.

Cenovo dostupnejšiu triedu zastúpi Motorola Edge 20 Lite. V tomto prípade je na stole čipset MediaTek Dimensity 720 a FHD+ obrazovka s 90 Hz obnovovacou frekvenciou. Ďalšie detaily známe nie sú, no všetky tri smartfóny by mali byť dostupné na európskom trhu.

Čo sa týka vzhľadu, veľké rozdiely medzi smartfónmi nebudú. Pri všetkých bude predná kamera umiestnená v strede horného okraja obrazovky.

motorola
Motorola Edge+

Aj keď môžu byť tieto mobilné novinky zaujímavé, stále v nich nevidíme nástupcu vlajkovej triedy Motorola Edge+. Zariadenie bolo predstavené v apríli 2020. Motorola ale pripravuje smartfón s prvotriednym 5 nm čipsetom Snapdragon 888+ 5G, ktorý Qualcomm predstavil na podujatí Mobile World Congress 2021.

„Mobilná platforma Snapdragon 888+ nás v rámci nášho portfólia podporí v našom poslaní naďalej prinášať inteligentnejšie technológie pre všetkých,“ povedal Sergio Buniac, prezident Motorola Mobility. „Nový čip 888+ nám pomôže sprostredkovať našim zákazníkom obrovský výkon a rýchlosť 5G pripojenia,“ dodal.

Motorola v posledných mesiacoch vychrlila niekoľko smartfónov. Vo februári to boli zariadenia Moto G10 a Moto G30, v marci prišlo najvýkonnejšie „géčko“ Moto G100 a o mesiac neskôr cenovo dostupný model Moto G20.

Aktuálna cena modelu Motorola G100