Apple nespomaľuje: Nová generácia procesoru „M2“ sa vraj už vyrába

Prvá várka má byť hotová do konca júla. Presne včas na nové MacBooky.

Nástupca masívne populárneho čipu M1, známeho aj ako Apple Silicon, by sa mal v MacBookoch objaviť už v druhej polovici tohto roka. Vyplýva to z informácií publikácie Nikkei. Čip, ktorý je nateraz známy ako M2, sa mal práve začať vyrábať. Apple má prvú zásielku dostať už v júli 2021.

Čipsety opäť vyrobí spoločnosť TSMC najnovšou, 5 nm plus technológiou (N5P). Výrobca dostatočne vysokého počtu má fabrike zabrať približne 3 mesiace. Podobne ako pri M1, aj M2 má mať SoC dizajn. To znamená, že v jednom „balíčku“ budú zabalené všetky dôležité súčasti zariadenia ako procesor, grafický čip a AI procesor.

Apple svojím vlastným čipom minulý rok vybavil MacBook Pro 13“, MacBook Air, Mac Mini a začiatkom tohto roka aj 24-palcový iMac. Všetky však bežia na prvej generácii Apple Silicon. Väčšina modelov sa ešte stále predáva s Intel procesormi. Plán Apple je úplný prechod na vlastné čipy do konca roka 2022.

TIP REDAKCIE
Samsung predstavil špeciálnu edíciu Galaxy Z Fold 3. Má prémiovejší dizajn a viac RAM
Apple M2
Nová generácia Apple Silicon príde pravdepodobne na jeseň s novými modelmi MacBook Pro 14″ a 16″.

Apple M2 už túto jeseň?

Ďalšími modelmi, ktoré majú získať Apple Silicon, presnejšie Apple M2, majú byť 14“ a 16“ MacBook Pro. Tie máme spoznať v druhom alebo treťom štvrťroku 2021. Bloomberg predpovedá, že spoznať tento rok môžeme aj menšiu verziu Mac Pro.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať