Windows 11 vám dá čas na rozmyslenie: Ak sa vám nebude páčiť, môžete prejsť späť na Windows 10

Celých 10 dní.

Microsoft minulý mesiac predstavil novú verziu svojho operačného systému Windows. Táto verzia známa ako Windows 11 so sebou prináša hneď niekoľko zmien, pričom tie najdramatickejšie sa týkajú vizuálneho prevedenia. Zmení sa kompletne celé užívateľské rozhranie a do určitej miery aj jeho funkcionalita. A to sa nie každému môže pozdávať.

Windows 11 sa ešte nenachádza vo svojom finálnom štádiu. Do toho by sa mal dopracovať počas jesene, kedy bude konečne dostupný pre všetkých, a to úplne zadarmo. Dizajn či funkcionalita rozhrania sa však už s najväčšou pravdepodobnosťou nijak výrazne nezmení. Ak sa niečo zmení, budú to skôr tie veci, ktoré nevidno.

Nové užívateľské rozhranie (Windows 11)

Windows 11 vám dá 10 dní na rozmyslenie

A keďže ide o skutočne veľké zmeny, Microsoft sa tento rok rozhodol pre trochu inú taktiku. Ak ste doteraz chceli presedlať na nový operačný systém, museli ste byť pevne rozhodnutí, nakoľko neexistoval žiadny krok späť. Ak by sa vám nové prostredie nepáčilo, museli by ste si svoju preferovanú verziu znovu manuálne nainštalovať.

TIP REDAKCIE
AirPods Pro mali chlapcovi roztrhnúť ušný bubienok: Apple čelí vážnemu obvineniu a ide pred súd

Pri Windows 11 to tak nebude. Ak sa rozhodnete prejsť na novú verziu operačného systému, no časom zistíte, že sa vám až tak nepozdáva, môžete sa vrátiť späť na Windows 10. Táto možnosť však nebude dostupná stále. Ako píše server TechSpot, na rozhodnutie máte presne 10 dní. “Po nainštalovaní aktualizácie Windows 11 bude k dispozícii 10-dňová lehota, počas ktorej môžete prejsť späť na Windows 10, pričom všetky vaše súbory a dáta sa vrátia naspäť s vami. Po uplynutí týchto 10 dní si budete musieť dáta zálohovať a Windows 10 nanovo nainštalovať,” vysvetľuje Microsoft.

Či je 10 dní veľa, málo alebo tak akurát, je už asi vec individuálneho názoru. Rozhodne je však pravdou, že stále je to lepšie ako nemať žiadny čas na rozmyslenie, ako tomu bolo pri všetkých predošlých veľkých aktualizáciach.