ekg

Apple Watch opäť zachraňovali: Za život im vďačí žena, ktorá prekonala infarkt

Palec hore.

Populárne smartwatch spoločnosti Apple, Apple Watch, zachránili ďalší ľudský život. Ženu z amerického štátu Michigan, Diane Feenstra, hodinky upozornili na abnormálne vysoký srdcový tep. Pre istotu tak išla na pohotovosť, kde EKG odhalilo, že nedávno bez akéhokoľvek vedomia prekonala tichtý infarkt, informuje server 9to5Mac.

“V daný deň, 22. apríla, som mala srdcový tep 169 úderov za minútu, a to aj napriek tomu, že môj najíntezivnejší fyzický výkon bolo vyšľapanie 12 schodov. Zavolala som teda manželovi do práce a spýtala sa ho, či myslí, že je to niečo, čoho sa treba obávať. Povedal mi, nech zavolám doktorovi,” povedala Diane počas rozhovoru s WZZM 13.

apple watch
Apple Watch

Apple Watch dostala k narodeninám. Ak by sa vtedy rozhodla situáciu neriešiť, mohla by neskôr dostať druhý infarkt

Na najbližšej pohotovosti doktori prostredníctvom EKG zistili, že Diane nedávno prekonala infarkt, a to bez toho, aby o tom vedela: “Na rozdiel od mužov, ktorí majú pocit, akoby im na hrudi sedel slon, ženské symptómy bývajú odlišné. Cítila som bolesť v mojej ľavej ruke, trochu mi opuchla ľavá noha a mala som tráviace ťažkosti, ktoré som si vysvetľovala len ako reflux kyseliny (prejavuje sa ako podráždenie stien pažeráka) sprevádzaný pribúdajúcim vekom. Najväčšia bola bolesť v ramene, pričom som si vyvodila, že som si predtým počas vysávania zrejme nejako poškodila svaly.”

Dodatočné vyšetrenia zistili, že Diane mala úplne zablokovanú tepnu. Na nápravu situácie jej bol zavedený stent. Dá sa teda povedať, že Apple Watch jej zachránili život: “Je tak jednoduché zistiť, aký máte srdcový tep. Keby som tak ráno neurobila, kto vie, možno by som neskôr mala ďalší infarkt, ktorý by už bol smrteľný.”

TIP REDAKCIE
Vyhraj 2x fantastický projektor Samsung The Freestyle: Stačí pozerať livestream Futurestore!