Nálož nových trhákov? Steven Spielberg podpísal veľkú dohodu s platformou Netflix

Niekoľko celovečerákov ročne.

Indiana Jones, Jurský park či napríklad Čeľuste. Všetky tieto legendárne filmové série majú jednu vec spoločnú. Okrem toho, že boli a stále aj sú milované a pozerané po celom svete, majú aj spoločného režiséra. Túto pozíciu vo všetkých troch prípadoch obsadil Steven Spielberg.

Možno ste jeho veľkým fanúšikom, možno ste jeho meno predtým nikdy nepočuli. Tak či onak, niet pochýb, že Spielberg stojí za najväčšími kultovkami minulého a aj aktuálneho storočia. A po novom to vyzerá, že so svojou kariérou len tak skoro skončiť neplánuje. Spoločnosť Amblin Partners, ktorú Spielberg založil v roku 2015, totiž podpísala dohodu s celosvetovo známou platformou Netflix, informuje Ars Technica.

Netflix spája sily so Spielbergom. Každý rok sa máme tešiť na niekoľko celovečerákov

Čo táto nová dohoda predstavuje? V oficiálnej tlačovej správe na stránke Netflixu obe spoločnosti oznámili, že sa každý rok môžeme tešiť na hneď niekoľko nových celovečerných filmov. Táto novinka môže byť pre niektorých pomerne prekvapujúca, a to najmä z toho dôvodu, že Spielberg v minulosti údajne nechoval k streamovacím platformám zrovna kladný postoj.

Približne pred dvoma rokmi hovorca spoločnosti Amblin dokonca verejne oznámil, že svetoznámy režisér mal v úmysle podporiť zmeny v udeľovaní ocenení Academy Awards, ktoré mali preklasifikovať filmy od Netflixu na TV filmy. Háčik je v tom, že takéto filmy nie sú vhodnými kandidátmi na Oscara, napríklad za najlepší film.

Táto inciatíva, ktorú Spielberg údajne podporoval, prebiehala v čase, kedy mal udeľovanie cien ovládnuť film Roma. Našťastie Akadémia zmietla navrhované zmeny zo stola, vďaka čomu sa filmu podarilo získať ocenenie za najlepšiu kameru, najlepší cudzojazyčný film, najlepšiu réžiu a päť ďalších ocenení.

Foto: pixahive.com

“V spoločnosti Amblin bude rozprávanie príbehov navždy strodobodom všetkého, čo robíme, a od chvíle, kedy sme s Tedom Sarandosom (jedným z výkonných riaditeľov Netflixu) začali diskutovať o spolupráci, bolo jasné, že máme úžasnú príležitosť rozprávať nové príbehy a osloviť publikum novými spôsobmi. Táto nová cesta pre naše filmy, popri príbehoch, ktoré naďalej rozprávame s našou dlhoročnou rodinou v spoločnosti Universal a našimi ďalšími partnermi, bude pre mňa osobne neuveriteľne naplňujúca, nakoľko sa do nej môžeme pustiť spolu s Tedom, a už sa neviem dočkať, kedy so Scottom Stuberom (vedúcim globálneho filmového oddelenia spoločnosti Netflix) a celým tímom Netflixu začneme,” napísal Spielberg.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Niet pochýb, že obe strany na tejto dohode len získajú. Netflixu to ale zrejme pomôže o čosi viac, nakoľko je streamovacia platforma aj napriek svojej dominantnej pozícii neustále ohrozovaná rastúcou konkurenciou. Sme skutočne zvedaví, čo za trháky pre nás dve veľké mená chystajú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať