Smartfón s rolovacím displejom. LG si patentoval prelomové mobilné zariadenie

Zariadenie, ktoré má nemalý potenciál.

0
Takto by to malo vyzerať
Takto by to malo vyzerať (FOTO nl.letsgodigital.org)

Juhokórejský výrobca LG má vo svojom vlastníctve ďalší patent. Nebolo by na ňom nič zaujímavé, ak by nehovoril o mobilnom telefóne s rolovacím zobrazovacím panelom. Otázne zostáva už iba to, či z neho bude realita.

Ako informuje GizmoChina, firma o pridelenie ochrany duševného vlastníctva požiadala ešte v októbri. Patent však získala až pred niekoľkými týždňami. A práve vďaka nemu vznikla séria profesionálne prevedených renderov, kde máme príležitosť vidieť možnú podobu prelomového smartfónu.

Za tvorbou aj tentokrát stoja grafici z holandského webu LetsGoDigital, ktorí čerpali inšpiráciu z dostupných náčrtov.

Rolovací displej

Ako by ale niečo také vôbec fungovalo? Keďže je reč o rolovacom displeji, dá sa obtočiť okolo prispôsobenej konštrukcie s menšími rozmermi ako za bežných okolností. Menšími preto, lebo v sebe skrýva už iba čipset, operačnú pamäť alebo úložisko. Najväčšia súčiastka je tentokrát samostatnou súčasťou.

Náčrt z patentu LG
Náčrt z patentu LG (NÁČRT nl.letsgodigital.org)

Aby mohol byť zobrazovací panel tak flexibilný a zároveň i kvalitný, dostal hneď niekoľko špeciálnych kĺbov, ktoré spájajú malé časti kovov do jednej kopy. Fungovanie konštrukčného prevedenia nám odhaľuje spomínaný náčrt z patentu.

Možná podoba
Možná podoba (FOTO nl.letsgodigital.org)

Ako už býva pri patentoch zvykom, ani tu neexistuje záruka, že sa niekedy podobne prevedeného smartfónu skutočne dočkáme. Nie je to však ani vylúčené. Firma LG by nás mohla prekvapiť buď počas nadchádzajúceho podujatia CES 2020 alebo počas európskeho MWC 2020.