John McAfee

Technologický magnát John McAfee vo väzení spáchal samovraždu. Čakal na vydanie do USA

Zakladateľ jednej z najznámejších antivírusových spoločností, John McAfee, vo španielskom väzení spáchal samovraždu. Informáciu o jeho smrti priniesol denník El País. 75-ročného milionára minulú jeseň v Barcelone zatkla polícia kvôli podozreniam z daňových podvodov. Až doteraz čakal na vydanie do Spojených štátov.

Bezvládne telo muža objavili v stredu v poobedňajších hodinách v barcelonskej väznici Brians 2. Privolaní zdravotníci mu už však nedokázali pomôcť, smrť konštatovali na mieste. Samovraždu potvrdili len niekoľko hodín po tom, ako španielsky súd potvrdil jeho vydanie do Spojených štátov.

V USA čelil obvineniam, že investorov oklamal, čím si mal s jeho spoločníkmi polepšiť o 13 miliónov dolárov. Podnikateľ sa venoval kryptomenám, ktorých sa obvinenie týkalo.

John McAfee založil rovnomennú firmu vyvíjajúcu antivírusový program.

Vlna konšpirácií, ktorú spustil sám McAfee

John McAfee ako jeden z prvých ľudí priniesol na trh úspešný antivírusový program nesúsici rovnomenný názov. V roku 2011 ju dokonca kúpil americký Intel, neskôr sa však firma McAfee Associates opäť osamostatnila a vrátila na burzu.

McAfee bol svojráznou postavou. V roku 2013 napríklad z neznámych dôvodov natočil video, v ktorom ľuďom ukázal ako úplne odinštalovať svoj vlastný antivírus. Jeho smrť budú takmer určite sprevádzať konšpirácie. Minulý rok na Twitteri zverejnil príspevok, v ktorom hovoril, že ak vo väzení spácha samovraždu, nebude to z jeho vôle. Odkazoval pritom na príbeh finančníka Jeffreyho Epsteina, ktorý sa v roku 2019 vo väzení obesil.