MIMORIADNE: LG naozaj končí, žiadne nové smartfóny neprídu!

Na nové LG smartfóny nečakajte.

Juhokórejská spoločnosť LG dnes oznámila tragickú správu. Úplne končí s výrobou smartfónov, vyplýva z dostupných informácií, ktoré potvrdila aj agentúra Bloomberg. V prvej polovici 2021 nemáme čakať žiadne nové zariadenia od renomovaného výrobcu.

O tom, že sa firme v smartfónovom biznise nedarí, sme písali niekoľkokrát. Spoločnosť bojovala s neustále zmenšujúcimi sa ziskami, až nakoniec skončila v červených číslach. Dlho sa preto hovorilo tom, že to nakoniec výrobca obľúbených spotrebičov a televízorov nakoniec zabalí. A tak sa aj stalo. Spoločnosť prostredníctvom agentúry Bloomberg informuje, že v prvej polovice tohto roka nepredstaví žiaden nový telefón. Ak ste sa spolu s nami tešili na rolovací telefón LG Rollable, smola.

Spoločnosť chcela svoju mobilnú divíziu odpredať, no neúspešne. Stroskotali totiž jednania s koncernom Volkswagen aj s vietnamským holdingom Vingroup JSC.

Vzhľadom na fakt, že konkurencia na trhu s mobilnými telefónmi je stále silnejšia, nastal čas, aby spoločnosť spravila konečné rozhodnutie a rozhodla sa pre správnu voľbu. Zvažujeme všetky možné alternatívy: odpredaj, downsizing aj úplný koniec podnikania so smartfónmi,“ povedal generálny riaditeľ Kwon Bong-seok.

TIP REDAKCIE
Nič vraj nebude: PayPal odmietol špekulácie o prevzatí sociálnej siete Pinterest
LG Rollable
LG Rollable

LG Mobile: Rekordné straty

Výrobcovi sa na poli smartfónov skutočne nedarilo. V červených číslach plávali 23 po sebe idúcich kvartálov (štvrťrokov). Len za posledné tri mesiace roka 2020 firma prišla o vyše 3,7 miliardy eur.

LG pritom ešte v roku 2015 patrilo medzi absolútnu špičku medzi výrobcami. Spolu so Samsungom a Apple si vymieňali rany a predbiehali sa v inováciách. Neskôr však inovačné tempo ustálo a s príchodom čínskych výrobcov sa spomalil aj príjem. Teraz je mobilná divízia pre firmu skôr na príťaž, preto sa jej chce spoločnosť zbaviť. Čím rýchlejšie, tým lepšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať