Samsung posúva latku: Modely Galaxy S22 a S22+ vraj získajú kvalitnejší hlavný snímač

50 Mpx Isocell GN2?

Ak ste čítali našu recenziu na modely Galaxy S21 a S21+, zrejme viete, že Samsung si dáva na fotografii skutočne záležať. Majú však rovnakú konfiguráciu fotoaparátov ako ich minuloročné verzie, teda Galaxy S20 a S20+. Reč je o 12 Mpx hlavnom snímači, 12 Mpx širokouhlom senzore a 64 Mpx teleobjektíve. Pri nadchádzajúcej generácii, ktorá má debutovať ako rad Galaxy S22, to však už zrejme bude trochu inak.

Naznačuje to nové tvrdenie od informátora vystupujúceho ako FrontTron. Ten totiž zverejnil niečo, čo vyzerá ako špecifikácie fotoaparátov dvoch cenovo dostupnejších modelov z nadchádzajúcej generácie smartfónov Galaxy S – S22 a S22+.

Podľa jeho slov Samsung po dvoch rokoch upustí od 12 Mpx hlavných objektívov, ktoré vymení za 50 Mpx hlavný snímač obrazu. Tomu má sekundovať 12 Mpx širokouhlý objektív a 12 Mpx 3X teleobjektív. Informátor však dodáva, že tieto informácie treba brať s aspoň miernou rezervou.

Séria Galaxy S22 sa označuje aj ako Rainbow (dúha), pričom s každým modelom je asociovaná určitá farba, píše Android Authority. Základnému S22 sa ušla červená, S22+ dostal zelenú a najvýkonnejší S22 Ultra zase modrú. FrontTron vo svojom prísevku spomína “R/G”, čo jasne implikuje, že uvedené špecifikácie majú platiť pre S22 a S22+ (red/green).

Samsung a jeho 50 Mpx Isocell GN2: Čo sa zlepšilo?

Čo presne táto správa znamená? Jednoducho povedané, nemalý krok vpred. Najnovší 50 Mpx snímač od Samsungu, Isocell GN2, ponúka menšie pixely ako 12 Mpx snímač používaný aktuálne. Konkrétne je reč o 1,4-mikrónových pixeloch oproti 1,8-mikrónovým pixelom. Vďaka technológii spájania pixelov však dokáže produkovať snímky porovnateľné s 12,5 Mpx (2,8-mikrónovým) fotoaparátom. Okrem toho ponúka kvalitnejšie automatické zaostrovanie, možnosť natáčania spomalených 4K záberov pri snímkovaní 120 FPS a taktiež 1080p záberov pri 480 FPS.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21+