AMD potvrdzuje: Tesla Model S a Model X majú grafiku AMD RDNA 2 s výkonom 10 TFLOPS

Herná konzola na kolesách.

Spoločnosť AMD potvrdila, že Tesla vo svojich elektromobiloch Model S a Model X používa nové grafické čipy postavené na RDNA 2. Jednou z najväčších noviniek vynovených elektromobilov boli displeje určené pre pasažierov na zadných sedadlách. Teraz je jasné, že Muskova Tesla rozmýšľala dopredu a svojim zákazníkom „vybavila“ veľmi zaujímavú výbavu.

To, že sa v elektromobiloch nachádza výkonná grafika potvrdzuje aj samotná automobilka jednoduchým prehlásením: „Herný počítač s výkonom 10 teraflopov“.

Vďaka AMD sme sa dozvedeli o detailoch. Podľa dostupných informácií má ísť o Radeon RX 6000M.

Tesla
Tesla zo svojich elektromobilov spraví pojazdné konzoly.

Tesla chystá aj vlastnú hru

Výrobca procesorov a grafických kariet tak potvrdil, že v Model S a Model X sa skutočne nachádza grafický čip využívajúci rovnakú technológiu ako PlayStation 5. Podčiarkujeme slovo technológiu, keďže to je jediné, čo má s grafikou v PlayStation 5 spoločné.

Tesla si pri výbere dodávateľa stanovila prísne pravidlá. Nezaujímal ju ani tak hrubý výkon, ale energetická efektivita a presne to im AMD dokázalo dodať. Cieľom Tesly je výrazne vylepšiť celkový zážitok z vlastnenia ich elektromobilu. Chcú, aby si to majitelia užívali a aby ich to bavilo.

TIP REDAKCIE
POZOR: PayPal čelí obrovskému útoku, takto môžeš prísť o peniaze aj ty

Spoločnosť už minulý rok potvrdila, že začala pripravovať svoju vlastnú hru. To, kedy bude a o čom bude zatiaľ neprezradila.