YouTube sprístupňuje iOS používateľom funkciu obraz v obraze

Chvíľu to trvalo.

Smartfóny iPohne obsahujú funkciu obraz v obraze od uvedenia operačného systému iOS 14. Do tabletov iPad sa dostala so systémom iPadOS 13. Podpora zo strany služby YouTube však bola chabá, čo sa teraz mení.

Predstavitelia služby YouTube pre server MacRumors potvrdili, že funkciu obraz v obraze v súčasnosti získavajú oficiálnou cestou všetci iOS používatelia využívajúci predplatné YouTube Premium. Rozširovanie funkcie prebieha na trhu v USA, postupne by sa mala dostať aj do ostatných kútov sveta.

obraz v obraze
Foto: Insider Paper

Tí iOS používatelia, ktorí si za YouTube neplatia, smutní byť nemusia. MacRumors uvádza, že obraz v obraze si užijú aj oni. Len si naň ešte budú musieť nejaký čas počkať. Zobrazenie videí v mini prehrávači však bude aj naďalej prerušovať reklama, obraz v obraze okrem toho nebude fungovať pri hudobných videách, aspoň nie v USA.

To, prirodzene, neplatí pre tých používateľov, ktorí využívajú predplatné YouTube Premium. Obraz v obraze je užitočnou funkciou, obzvlášť na veľkých obrazovkách tabletov. Videá na YouTube môžu používatelia sledovať v malom okne a zároveň používať iné aplikácie.

Hodnotný multitasking sa hodí napríklad pri písaní poznámok alebo iných operáciách, v rámci ktorých používateľ potrebuje (chce) mať otvorené video a zároveň inú aplikáciu.

Podľa Pomocníka Google je funkcia obraz v obraze dostupná iba pre členov predplatného YouTube Premium. Vyzerá to teda, že v tomto smere dôjde k vítanej zmene.