Samsung pri Galaxy S22 použije viac plastu. Sklo vraj dostane len Ultra

Najvýkonnejší bude ešte väčšmi vynikať.

Ak všetko pôjde podľa plánu, Samsung v januári budúceho roku predstaví nový rad vlajkových lodí, sériu Galaxy S22. Pozostávať bude, ako je už zvykom, z troch modelov, a to Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra.

Niet pochýb, že si nadchádzajúce vlajkové modely prejdú razantnými zmenami, vďaka ktorým budú pre zákazníkov ešte lepšie a atraktívnejšie. Reč pritom nie je len o zmenách v oblasti interiéru, ktoré sú viac-menej brané ako samozrejmosť, ale aj o zmenách, ktoré aj reálne môžeme vidieť. Už vieme, že modely Galaxy S22 a Galaxy S22+ budú o niečo menšie ako aktuálne verzie, pričom Ultra si svoju veľkosť ponechá. To ale nie je všetko.

Ako píše server Android Authority, toto nie je jediná povšimnuteľná zmena, ktorú Samsung plánuje. Zmeniť sa má aj materiál na zadnej strane uvedených modelov (Galaxy S22 a S22+), pri ktorom plánuje použiť “úplne novú technológiu”. Podľa juhokórejského informátora však pôjde o plast, pričom sklo sa vraj ujde len najvýkonnejšiemu modelu v podobe Galaxy S22 Ultra.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím

Čo sa týka aktuálnej série, Galaxy S21 Ultra a Galaxy S21+ majú sklenené zadné strany, zatiaľ čo štandardný Galaxy S22 dostal do vienka kryt z polykarbonátového plastu.

Galaxy S22 Ultra bude skutočne vynikať

Zámer Samsungu je viac-menej jasný. Keď si to zrekapitulujeme, má v pláne zmenšiť displeje dvoch lacnejších modelov, má v pláne obmeniť materiál, z ktorého budú vyrobené ich zadné kryty a taktiež nebudú mať vrstvu LTPO, ktorá prispôsobuje obnovovaciu frekvenciu podľa zobrazovaného obsahu, čím sa šetrí batéria. Na druhú stranu, Galaxy S22 Ultra dostane sklenenú zadnú stranu, ponechá si svoju veľkosť a okrem toho ponúkne aj vrstvu LTPO. Je teda zrejmé, že výrobca chce, aby najvýkonnejší model ešte viac vynikol.

Porovnajte si ceny stále aktuálneho vlajkového modelu Samsung Galaxy S21 Ultra