poistenie smartfonu

Telekom zvýhodňuje poistenie smartfónov: Ak máš nekonečný paušál, bude za 6 € alebo 2 €!

Drahšie modely smartfónov operátor poistí za nižší mesačný poplatok.

Kto už nejaký ten smartfón roztrieskal, vie, že jeho oprava nemusí byť lacná. Obzvlášť, ak je reč o prémiových zariadeniach s vyššou cenou. Cesta k ochrane pred neočakávanými výdavkami vedie cez poistenie, ktoré ku kúpe smartfónu ponúkajú niektoré e-shopy, ale aj operátori. So zmenami teraz prichádza Telekom.

Smartfón si môžete poistiť u operátorov Orange, O2 a Telekom. Posledný menovaný operátor teraz svoju ponuku poistenia zvýhodnil. Je však určená pre zákazníkov s nekonečnými paušálmi, ktorí si kupujú prevažne drahšie modely smartfónov.

Štandardne je poistenie Telekomu rozdelené do piatich kategórií podľa ceny telefónu. Nová akcia, platná od 24. júna 2021, ale cenu pre najvyššie paušály zjednotí v dvoch smeroch, vysvetľuje operátor v správe pre médiá.

Telekom poistenie za 6 eur

Pre zákazníkov s paušálmi Nekonečno SD, Dáta HD alebo Biznis Nekonečno SD je určená akciová ponuka s poistením za 6 eur mesačne. Platí už pre smartfóny v cene od 400 eur a vyššie. Pri lacnejších telefónoch bude naďalej platiť štandardná cena 2,99 resp. 3,99 eur mesačne.

Telekom poistenie za 2 eurá

Ešte lepšia ponuka čaká zákazníkov s paušálmi Nekonečno HD, Nekonečno MAX, Biznis Nekonečno HD a Biznis Nekonečno MAX. Cena poistenia pre nich bude zjednotená na 2 eurá mesačne v každej cenovej kategórii telefónu.

Táto ponuka poteší napríklad záujemcov o poistenie vlajkových lodí od Apple či Samsung, ktoré často oscilujú medzi cenou 800 až 1 200 eur a takto k nim získajú poistenie len za 2 eurá mesačne namiesto štandardnej sumy 10 až 15 eur.

TIP REDAKCIE
Trvalo to, no dočkali sme sa: Instagram konečne umožní nahrávanie fotiek a videí cez desktop

Lepší pohľad na zmeny v cenách poistenia poskytne tabuľka nižšie.

Telekom
Zdroj: Telekom

Telekom poistenie poskytuje v spolupráci so spoločnosťou Generali Poisťovňa. Aktivovať s dá iba pri kúpe nového zariadenia k mesačnému programu služieb, pre tzv. katalógové zariadenia sa poistka uzavrieť nedá.

Čo všetko poistenie kryje? Podľa operátora to je poškodenie alebo zničenie zariadenia pádom, nárazom, živelnou udalosťou, náhodné mechanické poškodenie pri manipulácii, nepozornosť (obliatie tekutinou a pod.), skratom alebo iným pôsobením elektrického prúdu.

Poistenie sa tiež vzťahuje na krádež smartfónu vlámaním, lúpežným prepadnutím alebo vreckovým odcudzením (len na území SR). Poistenie pokrýva aj zneužitie SIM karty, ku ktorej dôjde v súvislosti s odcudzením elektronického zariadenia, v ktorom bola SIM karta vložená.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať