tesla

Model S Plaid bude meškať: Tesla ho odovzdá prvým zákazníkom neskôr

Automobilka ladí posledné detaily.

Dodržiavanie stanovených šibeničných termínov nie je zrovna niečo, v čom automobilka Tesla vyniká. Zdržanie zastihlo aj elektromobil Model S Plaid, ktorý je podľa slov Elona Muska najrýchlejším sériovo vyrábaným vozidlom sveta.

Elektromobil Tesla Model S Plaid mali zákazníci osedlať v prvých mesiacoch tohto roka, no nestalo sa tak. Pred časom Elon Musk informoval o podujatí „delivery event“, ktoré sa malo uskutočniť 3. júna v továrni Tesla sídliacej v kalifornskom meste Fremont.

Počas tohto podujatia si mali vybraní zákazníci konečne odviesť svoj objednaný elektromobil domov. Musia však ešte počkať. Našťastie, ďalšie zdržanie nie je veľké. Udalosť sa posúva na 10. júna, o čom Elom Musk opäť informoval na sociálnej sieti Twitter.

Príspevok naznačuje, že automobilka potrebuje ešte jeden týždeň na to, aby výnimočné rýchly elektrický sedan doladila.

model S
Foto: Tesla

Pripomenieme, že elektromobil dal o sebe vedieť prvýkrát v roku 2019, kedy zdolal pretekársky okruh Laguna Seca časom 1 minúty a 36 sekúnd. Oficiálne ho automobilka predstavila v septembri 2020 na podujatí Battery Day.

TIP REDAKCIE
Pamätáte na Mass Effect? Známa herná séria sa zrejme dočká TV seriálu, postará sa o to Amazon

Elektromobil zvládne šprint z nuly na stovku za 2,1 sekundy, maximálna rýchlosť končí pri hranici 322 kilometrov za hodinu. Na jedno nabitie prejde Model S Plaid 628 kilometrov. Predĺžený dojazd, na 837 kilometrov, ponúkne až verzia Model S Plaid Plus, s ktorou sa však počíta až v roku 2022.

Ako presne bude „delivery event“ prebiehať, nie je známe. Keďže sa udalosti zúčastní aj sám Elon Musk, o patričné množstvo kamier a fotoaparátov na mieste udalosti asi núdza nebude. Tesla vie, ako sa zviditeľniť. Odovzdávanie nových áut nadšeným zákazníkom bude chcieť verejnosti istotne ukázať.  

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať