model S

Tesla Model S Plaid: Najrýchlejšie sériové auto mieri k prvým zákazníkom

Elektrická strela.

O elektromobile Tesla Model S vo vylepšenej verzii Plaid sme prvýkrát počuli ešte v roku 2019. V septembri 2020 ho automobilka oficiálne ohlásila na podujatí Battery Day.

Tesla Model S Plaid sa môže popýšiť závratnými číslami – šprint z nuly na stovku zvládne za 2,1 sekundy. Ohuruje aj maximálkou na úrovni 322 kilometrov za hodinu. Dojazd? Podľa výrobcu 628 kilometrov na jedno nabitie.

Inžinieri automobilky nezdokonalili len pohonné ústrojenstvo. Prémiový elektrický sedan dostal pár nových prvkov vonkajšieho vzhľadu a premenou prešiel aj interiér. Zákazníci, ktorí si toto vozidlo objednali, sa museli zmieriť so zdržaním.

tesla
Foto: Tesla

Podľa webu insideevs.com mala automobilka Tesla doručiť objednané vozidlá niektorým zákazníkom už v marci a v apríli. Odovzdávanie však presunula na neskôr. Kedy sa Model S Plaid dostane k prvým zákazníkom, prezradil Elon Musk na sociálnej sieti Twitter.

Takzvaný „delivery event“ sa podľa neho uskutoční 3. júna v továrni Tesla, ktorá sídli v kalifornskom meste Freemont. Elon Musk v príspevku nezabudol spomenúť, že je Tesla Model S Plaid najrýchlejším sériovo vyrábaným autom.

Aj keď presne nevieme, čo bude predmetom podujatia, dá sa predpokladať, že Tesla odovzdá elektromobily Model S Plaid prvým zákazníkom pred zrakmi verejnosti, kamier a fotoaparátov. Aktivity automobilky Tesla sú ostro sledované. Elon Musk si zrejme nenechá ujsť príležitosť na kvalitné PR.

Zabúdať by sme nemali ani na Model S Plaid Plus. S verziou s predĺženým dojazdom na 837 kilometrov môžeme počítať asi až v polovici roka 2022. Možno sa však na ohlásenom podujatí dozvieme nové informácie o produkčných plánoch automobilky.