oneplus 9 Pro

OnePlus sa v Európe darí, predaje spoločnosti narástli o 388 %!

Čipová kríza vraj nie je hrozbou.

Ak sledujete aktuálne novinky zo sveta smartfónov, iste poznáte značku OnePlus. Spoločnosť je známa predovšetkým pre svoje telefóny, ktoré ponúkajú špičkovú výbavu za prijateľnú, niekedy až pozoruhodne nízku cenu. I keď je pravda, že v poslednom čase sa od svojej pôvodnej filozofie mierne odkláňa.

Aj napriek tomu, že ceny smartfónov OnePlus v posledných rokoch rástli, Európania ich milujú. Šéf strategického oddelenia spoločnosti pre Európu, Tuomas Lampén, sa s Android Authority podelil o percentá, ktoré sa telefónom podarilo získať počas prvého kvartálu (štvrťroku) 2021.

Predaje spoločnosti na území Európy mali počas sledovaného obdobia vzrásť o až 388 %. Čo sa týka príjmov, tie porástli o 286 %, pričom 65 % z celkových príjmov počas prvého kvartálu generovali vlajkové lode. To znamená, že na čele tabuľky stojí predovšetkým rad OnePlus 8, nakoľko séria OnePlus 9 debutovala až na konci marca, teda na konci sledovaného obdobia.

oneplus 9R
Takto vyzerá najlepšie vybavený model OnePlus 9 Pro.

OnePlus chváli partnerov, nedostatok čipov spoločnosť zrejme nepostihne

To však nie je jediná potešujúca novinka. Technologickým svetom aktuálne otriasa čipová kríza. Tá ovplyvnila mnohé veľké spoločnosti. Spoločnosť sa však “pravdepodobne” netýka a ani týkať nebude, minimálne nie na pôde Európy. “S našimi partnermi máme mimoriadne dobré vzťahy. To nám výrazne uľahčuje plánovanie a predpokladanie výšky dopytu, čo nám umožňuje určiť adekvátnu ponuku zariadení smerujúcich do Európy,” tvrdí Lampén. Inými slovami, vďaka dobrým vzťahom s partnermi výrobca dokáže nasýtiť dopyt postačujúcou ponukou.

TIP REDAKCIE
Späť ku koreňom? OnePlus 10R ponúkne lákavú výbavu za ešte lákavejšiu cenu

Aktuálna cena OnePlus 9 Pro

Nie všetky produkty firmy sú však v Európe dostupné. Sú to niektoré smartfóny, no predovšetkým televízie a fitness náramky. Produkty tohto typu vraj zatiaľ nezapadajú do stratégie pre našu oblasť. Je však dosť pravdepodobné, že sa to v budúcnosti zmení. Spoločnosť má vraj v pláne začať pomaly, získať spätnú väzbu a až následne vykonávať rozhodnutia či formovať finálnu stratégiu.

oneplus 9
Obe tohtoročné vlajkové lode.

Ceny smartfónov by sa príliš meniť nemali

Lampén sa venoval aj cenám smartfónov. Potešujúcou správou je, že v tomto smere sa stratégia zrejme meniť nebude, minimálne nie v blízkom období: “Myslím, že naša komunita očakávala, že nakoľko sme uzavreli partnerstvo s Hasselblad, tak ceny stúpnu na štvorciferné hodnoty, no som rád, že sa nám podarilo udržať si rozumné ceny, vďaka ktorým si zachovávame svoju skvelú konkurencieschopnosť.”

Obzeráte sa po novom smartfóne? Cena štandardného prevedenia v podobe OnePlus 9 štartuje na hranici 729 €, no ak chcete niečo lepšie (a drahšie), vyskúšajte sa pozrieť na OnePlus 9 Pro, ktorý začína na cene 929 €.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať