OnePlus 8 a 8 Pro 5G oficiálne: Keď sa skutočne nešetrí, je to vidieť

Spoločnosť OnePlus dnes podľa očakávania predstavila prostredníctvom živého online vysielania nové vlajkové lode OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro.

Spoločnosť OnePlus dnes podľa očakávania predstavila prostredníctvom živého online vysielania nové vlajkové lode OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro.

OnePlus 8 a 8 Pro majú takmer identický dizajn tvorený obrazovkou s mierne zaoblenými hranami a otvorom pre selfie kameru. Jednotná je aj zadná časť, kde dominujú vertikálne uložené fotoaparáty s logom výrobcu.

Medzi oboma smartfónmi je ale rozdiel, ktorý sa týka veľkosti/váhy, obrazovky, fotoaparátov a nabíjania. Dobrou správou je, že obe novinky poháňa vlajková sada Snapdragon 865 s 5G pripojením a 8/12 GB operačnou pamäťou.

Verzia Pro ale využíva rýchlejší štandard pamätí LPDDR5, ktorý nahrádza LPDDR4X.

OnePlus 8 a 8 Pro

Interná pamäť, UFS 3.0, môže mať 128 alebo 256 GB kapacitu. Slot pre microSD karty by ste ale hľadali márne. Tohtoročnou novinkou je odolnosť voči vode a prachu deklarovaná krytím IP68.

Dostupnejší a menší OnePlus 8 využíva 6,55-palcový AMOLED displej s pomerom strán 20:9, rozlíšením 1080 x 2400 pixelov, podporou pre HDR10+ a 90 Hz obnovovacou frekvenciou.

OnePlus 8 a 8 Pro

OnePlus 8 Pro je na tom logicky lepšie. Jeho obrazovka patrí k tomu najlepšiemu, čo dnes smartfóny v tejto oblasti ponúkajú. 6,78-palcový AMOLED panel má pomer strán 19,8:9, rozlíšenie 1440 x 3168 pixelov, podporu pre HDR10+ a až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Výrobca konečne priviedol k životu funkciu vždy zapnutej obrazovky, ktorú doteraz zastupoval len oklieštený Ambient Mode.

Foto: OnePlus

Batérie majú kapacity 4300 mAh a 4510 mAh (Pro), ktoré nabije adaptér s výkonom 30W. V oboch prípadoch. Verzia Pro má však výhodu v bezdrôtovom nabíjaní s rovnakým 30W výkonom (s originálnym stojanom pre nabíjanie), ako aj v reverznom bezdrôtovom nabíjaní, ktoré môže pomôcť napr. s nabíjaním bezdrôtových slúchadiel.

Foto: OnePlus

OnePlus 8 Pro predkladá univerzálny a kvalitný fotoaparát.

Základom je veľký, opticky stabilizovaný snímač obrazu (1/1.4″) s rozlíšením 48 Mpx (Sony IMX 689), ďalej ultra široký snímač so 120-stupňovým zorným poľom s rovnakým 48 Mpx rozlíšením (Sony IMX 586), opticky stabilizovaný 8 Mpx snímač s 3-násobným optickým a 30-násobným hybridným priblížením a na záver 5 Mpx Color Filter senzor.

TIP REDAKCIE
Muž z Indie si objednal iPhone 12. V krabičke našiel dve mydlá
Foto: OnePlus

Posledný menovaný fotoaparát slúži pre kreatívnu fotografiu. Vďaka filtru na objektíve vytvára „surrealistické fotografie s jedinečným farebným odtieňom“. Aspoň tak ho charakterizuje výrobca.

Samozrejmosťou je 4K video pri 30 alebo 60 FPS, či rôzne režimy snímania ako HDR, časozber, nočný režim a spomalené videá. Vpredu v otvore sa nachádza 16 Mpx selfie kamera.

Foto: OnePlus

OnePlus 8 má takisto 48 Mpx snímač obrazu s optickou a elektronickou stabilizáciou obrazu. Dopĺňa ho 16 Mpx ultra široký fotoaparát (116°) a 2 Mpx senzor pre makro snímanie malých predmetov alebo detailov, napr. hmyzu. Predná kamera má rovnako 16 Mpx rozlíšenie.

Obe zariadenia bežia pod operačným systémom Android 10 s UI OxygenOS, ktorý aj tento rok sľubuje neprekonateľne hladký chod a rýchlu odozvu. V systéme pribudli dynamické tapety, ktoré sa menia podľa počasia. Vývojári tiež zdokonalili obľúbený tmavý motív užívateľského prostredia.

Foto: OnePlus

Z výbavy ešte môžeme spomenúť snímač odtlačkov v displeji (optický), Bluetooth 5.0, NFC, WiFi 6, tri mikrofóny a stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos.

OnePlus 8 a 8 Pro: Cena a dostupnosť

OnePlus 8 a 8 Pro už nemôžeme považovať za cenovo dostupné zariadenia, ktoré dokážu v tomto ohľade výrazne podliezť konkurenciu. Aspoň čo sa Pro verzie týka. Tá sa bude podľa oficiálnej stránky výrobcu predávať za 899 € v základnej konfigurácii, teda 8/128 GB.

Verzia so 12/256 GB pamäťami stojí až 999 €. OnePlus 8 je na tom stále relatívne dobre, aj keď cena stúpla aj tu. 699 € stojí základný model, 799 € typ s väčšími pamäťami. V Európe budú obe novinky dostupné od 21. apríla 2020.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať