oneplus watch

OnePlus Watch dostávajú prvú aktualizáciu, opravuje zásadné nedokonalosti

OnePlus Watch ako prvé inteligentné hodinky spoločnosti OnePlus majú pomerne vkusný dizajn a nie sú príliš drahé. Žiaľ, prvé recenzie hodiniek ukazujú, že nejde zrovna o najlepší kus hardvéru na planéte (TU, TU, TU, TU).

OnePlus Watch recenzentov sklamali v niekoľkých ohľadoch, ktoré sa snaží napraviť vôbec prvá softvérová aktualizácia. Hodinky ju dostávajú v USA a Kanade, do ďalších krajín sa dostane v najbližších dňoch a týždňoch.

Čo všetko inžinieri opravili? Podľa príspevku na oficiálnom fóre spoločnosti systémový update zlepšuje výkon GPS, presnosť monitorovania aktivít beh a chôdza, optimalizácie sa dočkal algoritmus monitorovania srdcového tepu a po aktualizácii by malo tiež spoľahlivejšie pracovať gesto pre zobudenie hodiniek (tzv. raise-to-wake).

oneplus watch
OnePlus Watch

To nie je všetko. Upozornenia po novom zobrazia aj ikony najpoužívanejších aplikácií, vývojári optimalizovali aj algoritmus riadiaci synchronizáciu upozornení. V neposlednom rade prišlo k odstráneniu bližšie nešpecifikovaných chýb a k vylepšeniu celkovej stability systému.

OnePlus zároveň priblížil, čo môžeme očakávať v ďalšej aktualizácii, ktorú hodinky dostanú niekedy v blízkej budúcnosti. V hodinkách OnePlus Watch neskôr pribudne funkcia Always-on Display, 12-hodinový formát času, štyri nové jazyky (nemecký, taliansky, španielsky a poľský), a „AI ciferník“.

TIP REDAKCIE
mBank predstavila virtuálnu eKartu, poslúži pri nakupovaní cez internet

Ďalej pribudne funkcia diaľkového ovládania fotoaparátu smartfónu (od Android 6.0), tvorcovia zároveň odomknú všetkých 110+ cvičebných, resp. tréningových režimov.

Model OnePlus Watch by mal byť časom dostupný aj na našom trhu, po predstavení to avizoval priamo výrobca. V e-shope výrobcu sa predáva za 159 eur. Zaujímavosťou je, že hodinky nepoháňa žiadny konvenčný čipset od Qualcommu alebo MediaTeku.

Chod zabezpečuje trojica mikroprocesorov STM32, Apollo 3 a Cypress a vlastný operačný systém výrobcu, tzv. RTOS (Real Time OS).

Total
36
Zdieľaní
Total
36
Zdieľať