Alphabet, materská firma Google hlási rekordný štvrťročný zisk, polepšila si o miliardy dolárov

Pekný balík.

Spoločnosť Alphabet, materská firma Google, zverejnila svoje hospodárske výsledky za prvý štvrťrok 2021. Čistý zisk firmy v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka výrazne stúpol.

Alphabet od januára do marca tohto roka zaznamenal tržby na úrovni 55,3 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 34 %, v porovnaní s prvým štvrťrokom 2020. Čistý zisk spoločnosti stúpol z vlaňajších 6,84 miliardy dolárov na rekordných 17,93 miliardy dolárov za štvrťrok.

Príjmy z reklamy dosiahli 44,68 miliardy dolárov (+32,3 %), výnosy z reklám na YouTube za štvrťrok vzrástli na 6,01 miliardy dolárov (+48,8 %).

google
FOTO: Search Engine Land

Google míňal viac peňazí

Google, respektíve Alphabet, v prvom štvrťroku tohto roka viac investoval do obchodných príležitostí. Celkové akvizičné náklady za uplynulý kvartál dosiahli 9,71 miliardy dolárov, teda o 30 percent viac než v prvom štvrťroku 2020.

Internetový gigant vyťažil zo zvýšenej online aktivity spotrebiteľov a z postupného oživovania ekonomiky, vďaka čomu vzrástli výnosy z reklám a taktiež z cloudových riešení.

TIP REDAKCIE
Sony chystá súpera pre Xbox Game Pass, nové predplatné spustí na jar

Hodnota akcií spoločnosti Alphabet (GOOG) po zverejnení hospodárskych výsledkov stúpla v utorok o 4,61 %, na 2 433,40 dolárov za akciu.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať