Zomrel vynálezca legendárnej audiokazety, Lou Ottens. Dožil sa 94 rokov

Odpočívaj v pokoji.

Zomrel bývalý inžinier spoločnosti Philips a vynálezca legendárnej audiokazety, Lou Ottens. O smutnej správe informoval server Engadget odvolávajúci sa na NRC Handelsblad. Stalo sa tak 6. marca, dožil sa 94 rokov.

Ottens začal na kazete pracovať ešte v 60. rokoch. Chcel nájsť spôsob lacnejšieho a jednoduchšieho prístupu k hudbe pre čo najširšiu škálu ľudí po celom svete. Všetko začalo pri drevenom prototype, ktorý slúžil ako základný stavebný kameň počas celej doby tvorby projektu.

Neskôr sa dokonca pokúšal spoločnosť Philips presvedčiť, aby bol jeho výtvor dostupný zadarmo aj pre iných výrobcov. Práce pokračovali, pričom prvého ovocia sme sa dočkali v roku 1963, kedy Philips priniesol na trh prvú “kompaktnú kazetu”.

Vďačíme mu však nielen za to. Ottens sa totiž následne spolu s Philips a Sony podieľal aj na vývoji prvého CD.

Ottens položil základy pre moderné počúvanie hudby

Ottens mal a stále má obrovský vplyv na hudobný priemysel. Položil základy pre moderné spôsoby počúvania hudby, ktoré dnes z väčšej časti prebieha prostredníctvom internetu a streamovacích služieb ako Spotify, Tidal či Apple Music.

TIP REDAKCIE
Android 12 pre Galaxy S21: Aktualizácia príde v decembri

Historické kazety sa ale v pomerne nedávnom období dočkali zaujímavého rastu. V roku 2016 mali ich predaje porásť až o 74 %. O dva roky neskôr rástli taktiež, a to o 23 %. Dôvodom je obľúbený seriál Stranger Things a taktiež známa klasika od štúdia Marvel, Guardians of the Galaxy.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať