spotify hifi

Spotify HiFi prichádza, ponúkne hudbu v bezstratovej kvalite

Kvalitnejšie slúchadlá si zatiaľ kupovať nemusíte.

Hudobná služba Spotify predstavila na virtuálnom podujatí Stream On nový program HiFi, vďaka ktorému si poslucháči vychutnajú svoju obľúbenú hudbu vo vysokej CD kvalite.

Spotify HiFi tak dobieha konkurenciu, ktorá podobný program ponúka už dlhšie. Zvuk v bezstratovej kvalite nájdete v službách Tidal alebo Deezer. Pokiaľ patríte k predplatiteľom Spotify, program HiFi v aplikácii zatiaľ hľadať nemusíte.

Novinku tvorcovia sprístupnia predplatiteľom „neskôr v tomto roku“, presný dátum zverejnený nebol. Okrem toho bude nový program dostupný len vo „vybraných krajinách“, ani v tomto prípade nevieme, o aké krajiny presne pôjde.

V neposlednom rade tu je tretia premenná, ktorou je cena. Ani tú tvorcovia neprezradili. Istí si ale môžeme byť tým, že Spotify HiFi bude stáť viac ako štandardné predplatné Premium (320 kbps).

spotify hifi
Ilustr. foto: Spotify

Spotify HiFi nasleduje konkurenciu

Napríklad Deezer HiFi stojí 8,99 eur mesačne. Počas prvého mesiaca si môžete hudbu vo vysokej kvalite vyskúšať zadarmo. V prípade služby Tidal je cena za HiFi kvalitu nastavená na 11,99 eur mesačne.

Hudobná služba sa navyše púšťa do rozsiahlej expanzie. V blogu informuje, že bude dostupná vo viac ako 80 nových krajinách. Celkovo tak bude obsah v Spotify dostupný pre vyše miliardu ľudí.

Služba v súčasnosti eviduje 155 miliónov predplatiteľov, celkovo Spotify využíva cez 345 miliónov zákazníkov. Časť z nich tak pracuje s bezplatnou verziou služby, ktorá je podporovaná reklamou.

Služba Apple Music bezstratový streaming hudby zatiaľ neponúka, čo je škoda. Prémiovým slúchadlám AirPods Max by hudba vo vysokej kvalite určite pristala. Dá sa však očakávať, že aj Apple časom predstaví nejakú obdobu programu HiFi, pokiaľ chce byť na poli hudobných služieb skutočne konkurencieschopný.