Slovenská pošta ruší kamenné prevádzky: Všetko vraj vybavíte u poštárky alebo online

Koľko pôšť sa zatvorí, nevedno.

Slovenská pošta sa chystá na veľké zmeny. Malým-veľkým náznakom tohto konania boli aj informácie spojené s prepúšťaním niekoľkých stoviek zamestnancov. Teraz na rad, podľa informácií RTVS, prichádzajú aj kamenné prevádzky. Niektoré z nich sa totiž inštitúcia rozhodla zatvoriť. Obyvatelia sú pochopiteľne nespokojní.

Slovenská pošta bude pobočky zatvárať postupne. Medzi prvé tri patria pošty v Gerlachove, Štôle a Mengusovciach. K ich uzatvoreniu dôjde od 1. mája. Starostov o tom informovala listom.

Pošta má v týchto troch konkrétnych obciach priehradku na obecnom úrade. Podľa RTVS je však takýto model aj napriek tomu stratový a preto neostáva nič iné ako ich zatvoriť. Starostovia však nesúhlasia a dokonca ponúkajú, že zamestnancovi alebo zamestnankyni budú na plat prispievať.

Slovenská pošta
Foto: Slovenská pošta

“Neverím, že tá pošta je v mínuse”

Neverím, že tá pošta je v mínuse a čísla nám nechcú dať, tak nevieme, kde je pravda,“ povedal v reportáži RTVS starosta obce Štôla Martin Hajko. Pošta naopak tvrdí, že tieto prevádzky využíva tak málo klientov, že je pre nich neefektívne naďalej ich prevádzkovať. Hovorí však aj o tom, že so zrušením kamennej pošty neznamená zrušenie poštových služieb. Tie sa však presunú do onlinu alebo ich zabezpečia doručovateľky alebo kuriéri. To, koľko kamenných prevádzok bude pošta rušiť, nepovedala.

TIP REDAKCIE
Chuwi MiniBook X: Šialený 10,8-palcový 2K notebook za cenu, ktorá sa často nevidí!

Mnohé úkony spojené s návštevou pošty sa dajú vybaviť online alebo priamo u doručovateľky či kuriéra. Ako príklad si môžeme zobrať platenie SIPO (dostupné cez eSIPO), ktoré síce využíva čoraz viac ľudí, zďaleka však nie všetci.

Pošta okrem iného plánuje aj modernizáciu vozového parku a dokonca chce doručovateľkám zakúpiť elektrické bicykle. V teréne by sa tak mali pohybovať rýchlejšie a s menšou fyzickou záťažou.

Total
409
Zdieľaní
Total
409
Zdieľať