Náhrada za Lightning? Apple si necháva patentovať nový magnetický konektor

Zmena môže prísť už o rok.

Patentový úrad USPTO udelil spoločnosti Apple patent na nový magnetický konektor slúžiaci na nabíjanie smartfónov iPhone. Podľa všetkého ide o náhradnú formu nabíjania, na ktorú spoločnosť presedlá po upustení od Lightningu.

Nový typ konektoru sa výrazne podobá na Smart Connector pre iPady či MagSafe známy zo starších MacBookov, informuje server 9to5Mac.

Predošlé špekulácie naznačovali, že Apple presedlá z Lightningu na o oveľa zaužívanejší USB-C. Neskôr sme sa však dozvedeli, že sa tak zrejme nestane, a teda že prejde rovno na bezdrôtové nabíjanie prostredníctvom MagSafe. Patent naznačuje, že spoločnosť skutočne premýšľa nad obmenou nabíjacieho štandardu, ktorý si tak dlho chválila a udržiavala.

Patent udelený spoločnosti Apple
Zdroj: 9to5Mac

Apple ponúkne viac komfortu a menej rizika

Síce nie je reč o USB-C, nad čím zrejme mnohí krútia hlavami, no aj magnetický konektor ponúka skvelé výhody. Tou najväčšou je jednoduchosť. Je predsa oveľa pohodlnejšie “pricvaknúť” nabíjačku ku smartfónu, než hľadať kábel a následne ho zapojiť do portu. Je pravda, že väčšina populácie to zrejme vidí len ako veľmi malú výhodu, no akonáhle si na to človek zvykne, nevie si to vynachváliť.

Ďalšou skvelou výhodou je zvýšená odolnosť voči vode. Keď smartfón nemá porty, pre vodu je oveľa ťažšie dostať sa ku dôležitým komponentom a poškodiť ich, prípadne úplne znefunkčniť celé zariadenie.

Kedy sa dočkáme nového štandardu? Mnohí verili, že ho Apple zavedie už tento rok pri iPhone 13. Renomovaný analytik Ming-Chi Kuo však tvrdí, že si výrobca svoj Lightning ešte chvíľu ponechá. Kompletne bezportový iPhone by tak mohol doraziť budúci rok.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať