whiteboard

Whiteboard: Digitálne plátno od Microsoftu je dostupné aj pre Android

Určené je pre študentov a firmy.

Whiteboard je mobilná aplikácia od spoločnosti Microsoft, ktorá funguje ako digitálne plátno. Doteraz bola dostupná len pre platformu iOS. Nástroj však vývojári konečne sprístupnili aj pre Android.

V aplikácii Whiteboard si môžu kreatívne duše nakresliť alebo napísať všetky svoje nápady a myšlienky. Stačí im na to prst, poprípade dotykové pero, ak takéto mobilné zariadenie používajú.

Whiteboard obsahuje asi všetko, čo sa dá od takejto aplikácie očakávať. Dostupná je široká škála rôznych pier, okrem iných aj obľúbený neónovo žltý zvýrazňovač, možnosť meniť farby a efekty, ďalej nechýba guma, pravítko alebo funkcia Lasso pre výber objektu.

whiteboard
Foto: Microsoft

Do digitálneho plátna môžete vkladať obrázky, text a používať rôzne šablóny, ktoré sa podobajú na tie, ktoré sú súčasťou programu Microsoft Word. Praktická je funkcia spolupráce na vizualizovanie nápadov v pracovnom či školskom tíme.

Používatelia tabletov a smartfónov Galaxy s dotykovým perom S Pen asi po novinke nesiahnu, keďže majú k dispozícii riešenia priamo od Samsungu, ktoré sú dostatočne kvalitné a prepracované.

Aplikácia Whiteboard ale dokáže, s trochou nadhľadu, premeniť akýkoľvek Android smartfón na Galaxy Note, a to je výborné. Obzvlášť, keď je dostupná zadarmo. Je tu ale jedno zásadné obmedzenie.

whiteboard

Do aplikácie sa dostanete až po prihlásení sa do Microsoft konta. Osobný účet vám však stačiť nebude. Potrebujete školské alebo pracovné konto. Pokiaľ takýto účet vytvorený máte, aplikáciu si stiahnete TU.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať