Samsung Galaxy Z Flip 5G začína získavať aktualizáciu na Android 11 s One UI 3.0

Juhokórejský Samsung pripravil softvérovú inováciu pre ďalšie zariadenie zo svojho portfólia, tentokrát pre štýlové skladacie véčko Galaxy Z Flip 5G.

Juhokórejský Samsung pripravil softvérovú inováciu pre ďalšie zariadenie zo svojho portfólia, tentokrát pre štýlové skladacie véčko Galaxy Z Flip 5G.

Samsung Galaxy Z Flip 5G bol predstavený tento rok v lete s operačným systémom Android 10 a používateľským prostredím One UI 2.0. Podľa Sammobile je čerstvá aktualizácia na vyššiu verziu operačného systému Android 11 pre toto zariadenie dostupná vo Švajčiarsku.

Samsung zvykne doručovať aktualizácie medzi krajinami Európy v krátkom čase, je preto isté, že sa jej onedlho dočkajú aj vlastníci modelu Galaxy Z Flip 5G z ostatných krajín vrátane Nemecka, Poľska, Slovenska, Českej republiky a ďalších.

Súčasťou aktualizácie je tiež decembrová bezpečnostná záplata od Google.

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip 5G

Dostupnosť aktualizácie zodpovedá harmonogramu, ktorý približuje, kedy dostanú jednotlivé modely smartfónov a tabletov od Samsungu aktualizáciu na Android 11. V prípade Galaxy Z Flip 5G mala byť aktualizácia dostupná v januári 2021.

Keďže ju Samsung zatiaľ sprístupnil len v jednej krajine, širšej dostupnosti sa zrejme dočkáme už začiatkom roka 2021, čiže o niekoľko dní.

Okrem Galaxy Z Flip 5G by mal v januári 2021 dostať aktualizáciu na Android 11 s One UI 3.0 aj rad smartfónov Galaxy S10 (aj S10e a S10 Lite), rad Galaxy Note 20 a Note 10, ako aj ďalší ohybný smartfón Galaxy Z Fold 2.