apple watch

Apple Watch opäť pomohli. Tentokrát mužovi, pod ktorým sa prepadol ľad

Udalosť sa odohrala v americkom štáte New Hampshire.

Po istom čase tu máme ďalšiu správu z kategórie „spotrebná elektronika zachraňuje životy“. Znovu sa predviedli hodinky Apple Watch, ktoré v minulosti pomohli niekoľkým používateľom.

Hodinky Apple Watch vo februári 2019 napríklad pomohli 67-ročnemu mužovi z Nórska, ktorý omdlel v kúpeľni. Funkcia detekcie pádu k nemu automaticky privolala záchranné zložky.

Známy je prípad cyklistu, ktorý si cez hodinky zavolal pomoc po tom, ako spadol do rozvodnenej rieky. Pred koncom roka 2018 jedného z používateľov hodinky upozornili na fibriláciu predsiení – poruchu srdcového rytmu, vďaka čomu okamžite vyhľadal lekára.

Teraz tu máme ďalší prípad, o ktorom informuje portál 9to5mac s odvolaním na správu lokálnej americkej televízie WMUR-TV. Jej stránka je v našich končinách nedostupná, serveru 9to5mac ale môžeme veriť.

apple watch
Foto: Apple

Hodinky Apple Watch zachránili život mužovi menom William Rogers, ktorý je dlhoročným skúseným korčuliarom. V nedeľu (zrejme 7. marca) sa pod ním prepadol ľad na rieke Salmon Falls, ktorá preteká mestom Somersworth v americkom štáte New Hampshire.

TIP REDAKCIE
Hisense U9GQ: Mini LED TV, ktorá ponúka šialene kvalitný obraz a fantastický zvuk!

Muž sa z ľadovej vody nevedel dostať a strávil v nej niekoľko minút. Podľa jeho slov ale nepodľahol panike a snažil sa urobiť všetko preto, aby sa zachránil. Na blízku sa nenachádzala žiadna ďalšia osoba a jeho smartfón bol od neho vzdialený.

Na tiesňovú linku 911 tak zavolal prostredníctvom hodiniek Apple Watch. Záchranným zložkám, hasičom, trvalo len 5 minút, kým dorazili na miesto udalosti. William Rogers hasičom za záchranu poďakoval a pochopiteľných dôvodov si pochvaľoval aj hodinky od Apple.

Šéf miestneho hasičského zboru George Kramlinger na margo dotyčného uviedol, že zostal pokojný a urobil všetko pre svoju záchranu. Šéf hasičov zároveň upozornil na riziká spojené s pohybom na ľade v aktuálnom ročnom období. Obzvlášť menoval zamrznuté rieky.

Porovnajte si aktuálne ceny hodiniek Apple Watch Series 6 u slovenských predajcov:

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať