DRAM

SK Hynix spustil hromadnú výrobu 18 GB DRAM pamätí pre smartfóny

Ako prvý ju ponúkne ASUS ROG Phone 5 (tit. foto).

Popredný výrobca polovodičových komponentov SK Hynix oznamuje, že započal masovú produkciu moderných LPDDR5 DRAM modulov s rekordnou kapacitou 18 GB.

Juhokórejská spoločnosť SK Hynix očakáva, že nové pamäťové čipy pomôžu zvýšiť výkon prémiových mobilných telefónov tak, aby poskytli čo možno najoptimálnejšie prostredie pre náročné hry s vysokým rozlíšením, ale aj pre čoraz prepracovanejšie fotoaparáty a aplikácie využívajúce prostriedky umelej inteligencie.

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou pamäťových modulov od SK Hynix je nová pamäť o 20 percent rýchlejšia (6400 Mb/s vs. 5500 Mb/s). Do súčasnosti boli v mobilnom priemysle dostupné pamäte s maximálnou kapacitou 16 GB.

18 GB LPDDR5 RAM
Foto: SK Hynix

Konkurent Samsung vyrába LPDDR5 DRAM pamäte s rýchlosťou 6400 Mb/s od augusta minulého roka. Ich kapacita je však ohraničená na 16 GB.

Podľa prieskumu spoločnosti Omdia dnes tvorí tento typ pamätí (LPDDR5) 10 % mobilného trhu. Do roku 2023 by sa mali nachádzať v 50 percentách všetkých smartfónov, uvádza SK Hynix.

TIP REDAKCIE
(Aktualizované) Realme Pad nedostane Android 12, predstavený bol pritom iba nedávno

Prvý telefón s 18 GB RAM

Spoločnosť menuje aj prvé zariadenie, ktoré bude jeho 18 GB pamäťou osadené. Ide o smartfón ASUS ROG Phone 5, ktorého cieľovú skupinu budú tvoriť najmä hráči mobilných hier.

18 GB RAM-kou sa pýši aj rovnako zameraný Red Magic 6 Pro značky Nubia, ktorý bol predstavený minulý týždeň trhu v Číne. Konkurenta ROG Phone 5 by mal ASUS verejnosti odprezentovať už 10. marca.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať