POZOR: Slovenskom sa šíri veľký podvod. Na toto v žiadnom prípade nereagujte

Takúto ponuku je lepšie oželieť.

Slovenským internetom sa neustále šíria nové a nové podvody. V tom najnovšom sa vás útočníci snažia presvedčiť, že ste v rámci programu odmeňovania zákazníkov vyhrali Apple iPhone 12. Pravda je však, ako si iste viete predstaviť, úplne inde.

Na šíriaci sa podvod upozornila spoločnosť UPC, ktorej dobré meno útočníci zneužívajú. „Vážení zákazníci, upozorňujeme na šírenie emailu s ponukou odmeny v podobe mobilného telefónu, ktorý vyvoláva dojem, že ide o oficiálnu ponuku našej spoločnosti,“ píše UPC na svojom Facebooku.

UPC upozorňuje na podvod.
Podvod, na ktorý UPC upozorňuje.

Známy podvod

Záškodníci v príspevku uvádzajú, že stačí zaplatiť jedno až tri eurá za dodanie a iPhone môže byť váš. Toto pochopiteľne nie je pravda.

Naša spoločnosť UPC takéto formy komunikácie nevyužíva a výhry v podobe mobilných telefónov neponúka. Ak vám príde takýto email, prípadne online reklama, odporúčame ho ignorovať,“ zakončuje UPC.

Ak na podozrivý email alebo online reklamu narazíte, nahláste ju operátorovi, nech má prehľad o aktuálnej situácii. Podobným spôsobom môže pred hrozbou varovať svojich zákazníkov po celom Slovensku.

V prípade ak ste videli podozrivé reklamy alebo ponuky, neváhajte sa obrátiť aj na nás. Informácie nám môžete zaslať na emailovú adresu redakcia@techbyte.sk.

Total
45
Zdieľaní
Total
45
Zdieľať