ipad

Nový iPad Pro aj lokalizátor AirTag: Predstavenie Apple noviniek prebehne koncom marca

Apple novinky pravdepodobne predstaví v rovnaký deň ako OnePlus.

Tak ako po iné roky, aj tento rok plánuje spoločnosť Apple predstaviť nový rad produktov v priebehu marca. Dátum oficiálne potvrdený nie je, no známi informátori tvrdia, že virtuálne podujatie výrobca zorganizuje 23. marca.

Rovnako si zatiaľ nemôžeme byť istí tým, čo všetko Apple predstaví. Najväčšie šance na premiéru má určite nový tablet iPad Pro. Aktualizácie by sa mala dočkať jeho 11-palcová a 12,9-palcová verzia.

apple
Ilustr. foto: Apple

Špekuluje sa, že Apple nové tablety vybaví MiniLED obrazovkou. V súčasnosti tieto tablety využívajú LCD obrazovku, ktorá je permanentne podsvietená po celej ploche. Nedokáže tak zobraziť dokonalú čiernu tak, ako sme zvyknutí z OLED obrazoviek.

MiniLED riešenie stále nie je také efektívne ako OLED technológia. Napriek tomu dokáže ponúknuť kvalitnejšie a kontrastnejšie zobrazenie obsahu než štandardné LCD. V kombinácii s povestnou optimalizáciou od Apple môže nový iPad Pro ponúknuť naozaj vysokú kvalitu zobrazovania.

Aktualizácie by sa mal dočkať aj iPad mini. Šanca, že Apple predstaví novú generáciu aj tohto zariadenia, je však menšia ako vo vyššie spomenutom prípade.

Predstavenia by sa mal dočkať aj lokalizátor AirTag

Apple by mal konečne predstaviť aj lokalizačné štítky AirTags. Informácie o príslušenstve sa objavili už vlani v apríli, doteraz ho ale výrobca oficiálne nepredstavil. Lokalizátor bude fungovať podobne ako príslušenstvo Tile alebo SmartTag od Samsungu.

apple
Vizualizácia od picuki.com

Malé zariadenie pripnete na kľúče, batožinu alebo pokojne na obojok domáceho miláčika a v prípade straty ich ľahko vyhľadáte pomocou smartfónu iPhone. Apple dokonca systém pripraví tak, aby sa nedal zneužiť.

TIP REDAKCIE
POZOR: Podvodníci majú nový trik. Takto z vás vytiahnu desiatky eur, ani o tom nebudete vedieť!

Ak vám niekto takéto zariadenie vhodí do tašky s cieľom vás sledovať, iPhone vás na to upozorní. Smartfón jednoducho identifikuje lokalizátor AirTag, ktorý nie je priradený, resp. zaregistrovaný vo vašom účte Apple.

Okrem týchto noviniek by sme mohli uvidieť aj tretiu generáciu slúchadiel AirPods 3 alebo novú Apple TV. Podľa jedného z informátorov sú nové produkty pripravené na vstup na komerčný trh. Ich predstavenie sa ale môže odohrať neskôr.

Pokiaľ Apple virtuálne tlačové podujatie naozaj usporiada 23. marca, môže vziať vietor z plachiet výrobcovi OnePlus. Ten totižto v tento deň predstaví nové smartfóny OnePlus 9. Pozornosť technologických nadšencov sa tak bude musieť rozdeliť a je jasné, kto má väčšiu šancu zaujať.

PhoneArena pripomína október 2018, kedy spoločnosť OnePlus presunula predstavenie smartfónov OnePlus 6T z dôvodu, že si Apple vybral rovnaký deň na predstavenie tabletov iPad Pro (2018).

OnePlus je dnes predsa len etablovanejšou značkou a rovnaký krok s najväčšou pravdepodobnosťou už nezopakuje.

Takto vyzerajú aktuálne ceny Apple iPad (2020):

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať