Je to oficiálne: Rad OnePlus 9 bude predstavený 23. marca

OnePlus potvrdil aj partnerstvo s firmou Hasselblad.

Oficiálne a potvrdené. Nový rad zariadení od spoločnosti OnePlus, OnePlus 9, sa nám odhalí ešte tento mesiac, konkrétne 23. marca, upozorňuje server Android Authority. Celé podujatie, pochopiteľne, bude prebiehať online formou.

Spoločnosť však okrem potvrdenia dátumu predstavenia nových zariadení zoficiálnila aj partnerstvo s firmou Hasselblad, priekopníkom v oblasti fotografie. Spoločnosť poskytla svoje zručnosti aj pri misii Apollo 11 z roku 1969. Smartfóny OnePlus 9 teda boli, resp. sú v dobrých rukách.

OnePlus 9: Obrovský snímač s podporou pre 4K i 8K video

O optiku v rámci chystaných zariadení sa teda starajú dve spoločnosti. Čo sa týka hardvéru, rad OnePlus 9 má používať upravený IMX789 od Sony, doposiaľ najväčší senzor, aký kedy OnePlus do svojho zariadenia osadil. Do kapacity tohto snímača má spadať aj podpora pre natáčanie 4K videí pri 120 FPS či 8K videí pri 30 FPS. A nakoľko sa do hry zapojil aj Hasselblad, môžeme rátať s veľmi presnými a sýtymi farbami.

TIP REDAKCIE
Sľubovali BlackBerry smartfón, no teraz sú ticho: Čo sa stalo?

OnePlus vraj uvedie ešte jeden snímač, ktorý má eliminovať nedokonalosti špecifické pre širokouhlé fotografie, konkrétne viditeľný šum na okrajoch.

oneplus 9 Pro
Foto: Dave2D/YouTube

Taktiež sa dozvedáme, že v budúcnosti vznikne nové rozhranie Hasselblad Camera for Mobile, ktoré bude prítomné v nadchádzajúcich smartfónoch značky OnePlus. Spoločnosť má v najbližších rokoch investovať až 150 miliónov dolárov do vývoja svojho systému a funkciami s ním spojených.

Je potešujúce vidieť, ako veľmi si OnePlus dáva záležať na kvalite fotografie svojich smartfónov. Očakávame, že sa počas predstavenia nových zariadení dočkáme aspoň malej demonštrácie ich schopností v tejto oblasti.

Všetko sa oficiálne odhalí už 23. marca. Očakávané špecifikácie OnePlus 9 môžete nájsť tu a tu.

Porovnajte si aktuálne ceny OnePlus 8T u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať