office

Microsoft Office pre Android sa prezlečie do tmavých farieb

Tmavý režim pre Word, PowerPoint a Excel.

Ani spoločnosť Microsoft neobchádza trend tmavých motívov používateľských rozhraní aplikácií a služieb. Režim Dark Mode je už dostupný v nástrojoch Outlook a OneDrive a onedlho s k nim pridajú ďalšie.

Microsoft pracuje na implementácii tmavého režimu do skupiny služieb Office, konkrétne do aplikácií Word, PowerPoint a Excel. Používatelia si budú môcť vybrať medzi tmavým, svetlým a motívom automaticky zvoleným podľa nadradeného systémového nastavenia.

Ak vo svojom Android smartfóne používate Dark Mode v celom systéme, aplikácie balíčka Office sa doň automaticky prepnú. Novinku v aplikáciách odhalil softvérový inžinier Alessandro Paluzzi, ktorý na sociálnej sieti Twitter zdieľal niekoľko snímok obrazovky.

office
Foto: XDA/Alessandro Paluzzi

Tmavý režim pre aplikácie Word, PowerPoint a Excel ešte nie je sfinalizovaný. Napríklad v prázdnom dokumente Word sa stále zobrazuje pozadie v bielej farbe, čo by sa malo s „ostrým“ vydaním zmeniť.

Zatiaľ nie je známe, kedy bude aktualizácia dostupná pre bežných užívateľov. Najskôr zrejme poputuje k členom testovacieho programu Insider a až následne ju Microsoft sprístupní pre všetkých.

TIP REDAKCIE
Na nedostatok čipov doplatí aj iPhone 13, Apple vraj obmedzí výrobu

Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie od Google, ktoré poslúžia ako dobrá alternatíva k nástrojom od Microsoftu, už tmavým režimom vybavené sú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať